REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

Trwa budowa komisariatu w Łodygowicach [WIDEO]

Trwa budowa komisariatu w Łodygowicach [WIDEO]

Wczoraj w Łodygowicach odbyła się uroczystość wmurowania Aktu Erekcyjnego pod budowę nowego komisariatu policji.

Nowa placówka zlokalizowana będzie w Łodygowicach w rejonie skrzyżowania ul. Żywieckiej z Pogodną. W poniedziałek 14 maja miała miejsce uroczystość wmurowania Aktu Erekcyjnego pod budowę nowo powstającego budynku.

W uroczystości udział wziął Komendant Wojewódzki Policji w Katowicach nadinsp. Krzysztof Justyński, Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji insp. Piotr Kucia, parlamentarzyści, Starosta Żywiecki, lokalni wójtowie, samorządowcy oraz duchowieństwo. Żywiecka Policja była reprezentowana przez Komendanta Powiatowego Policji w Żywcu podinsp. Michała Łukasika, przedstawicieli związków zawodowych policjantów oraz policjantów z komisariatu w Łodygowicach.

Akt Erekcyjny 3

Szef śląskiej policji w swym wystąpieniu podziękował wszystkim zaangażowanym w budowę. Nowy komisariat z pewnością poprawi warunki pracy łodygowickich funkcjonariuszy, jak i warunki przyjmowania obywateli gmin Łodygowice oraz Lipowa, zwłaszcza że stan obecnie funkcjonującej placówki daleki jest od ideału. 

Ważnym elementem poniedziałkowej uroczystości było wmurowanie Aktu Erekcyjnego, który został podpisany przez zaproszonych gości. Poza samym aktem w specjalnym pojemniku znalazły się polskie monety o nominałach od 1 grosza do 5 złotych, bieżący egzemplarz miesięcznika "Policja 997" oraz zdjęcie z placu budowy z dnia poprzedzającego uroczystość. 

Akt Erekcyjny 2

Teren pod budowę nowego komisariatu został nieodpłatnie przekazany przez Urząd Gminy w Łodygowicach. Inwestorem budowy jest KWP w Katowicach, projektantem firma projektowa "AAG - An Archi Group" z Gliwic, a wykonawcą Przedsiębiorstwo Wielobranżowe "Adamex KP" z Bielska-Białej. 

Poniżej prezentujemy wizualizacje nowego Komisariatu Policji w Łodygowicach.

elewacja lodygowice

elewacja lodygowice 1

 

Źródło:
KPP Żywiec

Ż997

Przeczytaj także

 REKLAMA