REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

Policjant z Jeleśni najlepszy w śląskim garnizonie
fot. Śląska Policja

Policjant z Jeleśni najlepszy w śląskim garnizonie

Tegoroczna edycja konkursu "Policjant służby kryminalnej garnizonu śląskiego" rozstrzygnięta. 

Od kilku lat policjanci z całego województwa rywalizują w konkursie "Policjant służby kryminalnej garnizonu śląskiego". W tym roku udział wzięło ponad 30 drużyn reprezentujących różne komendy powiatowe i miejskie. W skład każdej z nich wchodziło 4 policjantów: służby dochodzeniowo-śledczej, operacyjno-rozpoznawczej, technik kryminalistyki oraz funkcjonariusz, który pełni nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą.

Podczas kolejnych zadań konkursowych policjanci musieli zmagać się z zadaniami, z którymi na co dzień spotykają się w swojej pracy. Sprawdzano m.in.: umiejętność przeprowadzenia oględzin na miejscu zdarzenia, wiedzę teoretyczną, umiejętności strzeleckie, udzielania pierwszej pomocy oraz sprawności fizycznej.

Wojewódzkie zmagania wygrała grupa z KMP w Rybniku i to właśnie oni będą reprezentować nasz garnizon na zawodach ogólnopolskich. Policjanci z Żywca zajęli 6 miejsce. Ponadto wyróżnienie "Najlepszego policjanta sprawującego nadzór nad pracą dochodzeniowo-śledczą" otrzymał podkomisarz Kamil Potępa, na co dzień pełniący obowiązki  Zastępcy Komendanta Komisariatu Policji w Jeleśni.

Serdecznie gratulujemy doskonałego wyniku!

 

Źródło:
KPP Żywiec

 

Ż997

Przeczytaj także

 REKLAMA