REKLAMA

reklama

                      

Trzej pijani kierowcy kierujący zatrzymani dzięki świadkom

Trzej pijani kierowcy kierujący zatrzymani dzięki świadkom

W piątek i sobotę doszło do zatrzymania trzech kierujących, którzy zdecydowanie nie powinni byli wsiadać za kierownicę.

Kolejny raz dzięki czujności świadków na szczęście nie doszło do tragedii. Do pierwszego z tych zdarzeń doszło w piątek ok. 10:30 w Łękawicy. Jadący ul. Żywiecką w czasie wolnym od służby policjant z Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach, omal nie został uderzony przez kierującego Fiatem Punto, który zajechał mu drogę. Policjant natychmiast zawrócił i podjął pościg za kierującym, który już po chwili został zakończony sukcesem. Po wjechaniu w ślepą uliczkę zastawił wyjazd kierowcy Fiata, po czym wezwał na miejsce policjantów z Gilowic. Ci na miejscu zjawili się po chwili i poddali badaniu na zawartość alkoholu kierującego Fiatem 61-latka. Mieszkaniec powiatu bielskiego wydmuchał blisko 3,5 promila alkoholu. 

Dwa kolejne zatrzymania miały miejsce w sobotę w Żywcu. O godzinie 13:20 pod jeden ze sklepów w Żywcu podjechał Opel Vectra, którego kierująca dziwnie się zachowywała. Po zrobieniu zakupów 49-latka próbowała odjechać spod sklepu, jednak jej plany pokrzyżowała pewna mieszkanka Żywca. Na miejsce natychmiast udali się żywieccy funkcjonariusze, którzy po chwili potwierdzili zasadność zgłoszenia. 49-letnia mieszkanka naszego powiatu chciała wsiąść ponownie za kierownicę, mimo że w jej głowie szumiały ponad 3 promile alkoholu. 

Ostatnia antybohaterka naszego podsumowania weekendu na żywieckich drogach popisała się wręcz niespotykaną nieodpowiedzialnością. Będąc w stanie nietrzeźwości prowadziła pojazd, w którym przewoziła swojego 10-letniego syna! Jak wynika z ustaleń naszego portalu, także w tym wypadku o nietrzeźwej kierującej policjantów zawiadomili świadkowie. Szczęśliwie żywieckim dzielnicowym udało się ją szybko zatrzymać, zanim stała się tragedia. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że 47-latka z Żywca podróżowała, mając "w czubie" blisko 1,5 promila alkoholu.

Wszyscy wyżej wymienieni oczywiście stracili już swoje uprawnienia do kierowania, teraz czekają ich wysokie grzywny, postępowania przed sądem, które najprawdopodobniej skończą się długimi zakazami kierowania pojazdami.

Art. 178a. K.K.
§ 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

Źródło:
KPP Żywiec

 

Ż997

Przeczytaj także

 REKLAMA