REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

Z promilem za kierownicą autobusu

Z promilem za kierownicą autobusu

Blisko promil alkoholu wydmuchał kierowca autobusu, który chciał zawieźć na wycieczkę dzieci!

Do tej niepokojącej sytuacji doszło w piątek. Ok. godziny 8:20 zaniepokojeni opiekunowie wycieczki poinformowali żywieckich mundurowych, że autobus, którym wraz z dziećmi mają udać się na wycieczkę, jest najprawdopodobniej kierowany przez nietrzeźwego kierowcę. Na miejsce niezwłocznie udali się funkcjonariusze z żywieckiej drogówki. 

Po przybyciu na miejsce ustalili, że kierującym autokarem jest 62-letni mieszkaniec powiatu bielskiego. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że w jego organizmie znajduje się blisko promil alkoholu. Ciężko znaleźć słowa określające jego nieodpowiedzialność...

 

Także w piątek, kilka godzin później, policjanci z drogówki prowadzili zgłoszoną wcześniej kontrolę innego autobusu, którym także miały jechać na wycieczkę dzieci. W tym wypadku kierowca był trzeźwy, lecz wątpliwości wzbudził stan techniczny pojazdu. Przednia szyba okazała się pęknięta, a drzwi ewakuacyjne były zablokowane. Stróże prawa byli zmuszeni zatrzymać kierującemu dowód rejestracyjny, a o dalszej jeździe nie mogło być mowy.

 

Policjanci z Żywca przypominają o możliwości skontrolowania autobusu przed planowaną wycieczką. W tym celu wystarczy przed planowaną datą wyjazdu zgłosić ten fakt, a policjanci zjawią się na miejscu wyjazdu i sprawdzą kierującego oraz stan techniczny autokaru. Warto poświęcić chwilę czasu na sprawdzenie stanu technicznego za cenę spokoju podczas podróży.  

 

Art. 178a. K.K.
§ 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

Źródło:
KPP Żywiec

 

Ż997

Przeczytaj także

 REKLAMA