REKLAMA

reklama

                      

Niebezpieczna sobota - 5 zdarzeń w ciągu jednego dnia

Niebezpieczna sobota - 5 zdarzeń w ciągu jednego dnia

Sobota 2 czerwca z pewnością należała do jednej z trudniejszych dla służb ratunkowych w bieżącym roku. 

Tego dnia doszło do aż 4 zdarzeń drogowych i jednego wypadku w lesie z udziałem ciągnika rolniczego. 

Wszystko zaczęło się ok. godziny 11:10 w Miedzybrodziu Bialskim na ul. Bielskiej. 12-letni mieszkaniec Chorzowa poruszając się na deskorolce, nie zastosował się do przepisów ruchu drogowego, w wyniku czego wjechał na skrzyżowaniu pod prawidłowo jadącego Volkswagena Golfa. Niemieckim autem poruszał się 69-letni mieszkaniec Jaworza, który był trzeźwy oraz posiadał uprawnienia do kierowania pojazdami. 12-latek trafił z obrażeniami ciała do szpitala. 

Drugie zdarzenie miało miejsce w masywie leśnym między Cięciną a Żabnicą. Jak informują druhowie z OSP w Cięcinie:

"O godzinie 15:10 Nasza jednostka została zadysponowana do przewróconego ciągnika w masywie leśnym pomiędzy Cięciną a Żabnicą. Dzięki szybkiej reakcji turystów podróżujących szlakiem, mimo utrudnienego dojazdu, pomoc poszkodowanemu została udzielona w szybkim czasie. Kierujący z ciężkimi obrażeniami ciała, został zabrany do szpitala zespołem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego."

wypadek ciecina 1

fot. Ochotnicza Straż Pożarna w Cięcinie

Kolejne zdarzenie to zderzenie motocyklisty z samochodem osobowym w Łodygowicach na ul. Żywieckiej. Doszło do niego ok. godziny 18:20. Kierujący Seatem Altea 41-letni mieszkaniec Kielc, w czasie wykonywania skrętu w lewo nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu motocyklem 36-letniemu obywatelowi Czech, czym doprowadził do zderzenia. Policyjne ustalenia wykazały, że obaj kierujący byli trzeźwi oraz posiadali uprawnienia do kierowania. 

Okolice godziny 20:00 to drugie w tym dniu zdarzenie z udziałem jednośladu. W Wieprzu na ul. Żywieckiej kierujący Fiatem Seicento podczas włączania się do ruchu nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo poruszającemu się motocykliście, czym doprowadził do zderzenia pojazdów. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznali zarówno sprawca (39-letni mieszkaniec naszego powiatu), jak i poszkodowany (21-letni mieszkaniec Mysłowic) w zdarzeniu. Obaj trafili do szpitala. 

Ostatnie zdarzenie miało miejsce w Milówce na ul. Jagiellońskiej. Doszło tam do dachowania pojazdu marki Skoda, którym podróżowało trzech obywateli Rumunii. Jeden z podróżujących pojazdem doznał obrażeń ciała. Na ten moment dokładne okoliczności zdarzenia są ustalane. 

 

Źródło:
KPP Żywiec, OSP Cięcina

 

Ż997

Przeczytaj także

 REKLAMA