REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

Uwaga - oszuści!

Uwaga - oszuści!

W ostatnim czasie w południowej części naszego powiatu miały miejsce próby oszustw.

Wczoraj tuż przed południem do mieszkanki Rycerki Dolnej przyszła kobieta, która rzekomo chciała przeprowadzić ankietę dotyczącą jej stanu zdrowia. Był to jednak tylko pretekst, żeby wejść do mieszkania. Po chwili stało się jasne, jaki był prawdziwy powód odwiedzin nieznajomej kobiety. Otóż próbowała ona sprzedać mieszkance Rycerki pewne artykuły. Kobieta niezwłocznie poinformowała o tym fakcie dyżurnego rajczańskiego komisariatu. Godzinę później na komisariacie rozbrzmiał kolejny telefon, a z treści rozmowy wynikało, że oszustka tym razem pojawiła się w Soblówce, gdzie próbowała naciągnąć starszego mężczyznę. 

O tej sprawie informowaliśmy już na naszym portalu w poniedziałek. Przypominamy relację jednego z mieszkańców Rycerki Dolnej:

"Uwaga!!! 

Na terenie Rycerki Dolnej grasują oszuści którzy pod pozorem przeprowadzenia ankiety ,,o zdrowiu" i podpisaniu jej przez osobę ankietowaną w rzeczywistości podsuwają umowę kupna na koce lub poduszki ,,masujące"??? Nie muszę chyba pisać jak ,,tanie" są to rzeczy a atakowane osoby to ludzie starsi, najczęściej emeryci. Jeśli u kogoś taki ankieter albo ankieterka się zjawi to najlepiej przegonić bez zbędnej dyskusji a kto ma możliwość to powiadomić policję. Nie dajcie się nabrać oszustom i nie podpisujcie niczego bo z takiej umowy jest się bardzo trudno wyplątać."

Polecamy szczególnie zwracać uwagę, na to, kogo wpuszczamy do domu. Jeżeli zauważymy, że osoba, z którą rozmawiamy może usiłować nas oszukać, niezwłocznie poinformujmy policję. 

 

Źródło:
KPP Żywiec

 

Ż997

Przeczytaj także

 REKLAMA