REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

''The Italian Job''-policjanci z Żywca odwiedzili włoskich kolegów

''The Italian Job''-policjanci z Żywca odwiedzili włoskich kolegów

Kilka dni trwała wizyta żywieckich policjantów we Włoszech.

W ramach wymiany międzynarodowej policjanci z Żywca prowadzą współpracę z ich kolegami z włoskim mieście Ascoli Piecento. W ubiegłym roku to funkcjonariusze z Żywca gościli u siebie Włochów. 

Wizyta rozpoczęła się od spotkania profilaktycznego z uczniami polskiej szkoły w San Benedetto del Tronto. Spotkanie było okazją do przekazania młodym ludziom wielu ważnych informacji, w tym m.in. zasad udzielania pierwszej pomocy. Na uczniów szkoły czekały upominki.
wizyta we Wloszech 3

Kolejnym punktem programu była wizyta w jednostce policji w Ascoli Piecento. Żywieccy policjanci zapoznali się ze specyfiką pracy ich włoskich odpowiedników, zapoznali się ze sprzętem, jakim dysponują oraz wymienili się doświadczeniami. 

wizyta we Wloszech 2

Następnym etapem pobytu na ziemi włoskiej był udział w obchodach "Dnia Polski". W czasie jego trwania m.in. czytano poezję, odbyły się występy artystyczne, a na gości czekały specjały polskiej kuchni. 

wizyta we Wloszech 4

Ostatnim punktem wizyty były odwiedziny i złożenie kwiatów na Polskim Cmentarzu Wojennym w Loreto. Na tym cmentarzu spoczywa 1081 żołnierzy z 2 Korpusu Polskiego, którzy polegli na froncie adriatyckim.

wizyta we Wloszech 5

Źródło:
KPP Żywiec

 

Ż997

Przeczytaj także

 REKLAMA