REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

Kronika policyjna z ostatnich dni

Kronika policyjna z ostatnich dni

Zapraszamy na podsumowanie najważniejszych wydarzeń policyjnych z ostatnich dni.

 
Z promilami za kierownicą w Tresnej

 

W sobotę po godzinie 19:00 pewien mieszkaniec naszego powiatu, nie zważając na stan, w jakim się znajdował, zdecydował się wybrać na wycieczkę samochodem. Nie trwała ona długo, bowiem 69-letniego kierującego Renault, który jechał całą szerokością drogi, zauważył inny kierowca. Świadek niezwłocznie poinformował o tym dyżurnego żywieckiej komendy, który skierował w podany rejon (ul. Spacerowa w Tresnej) patrol. Zgłaszający pozostawał w ciągłym kontakcie telefonicznym z dyżurnym, dlatego namierzenie pijanego kierującego nie było problemem. 

Po zatrzymaniu 69-latek został poddany badaniu na zawartość alkoholu w organiźmie. Wynik to blisko 1,5 promila alkoholu. 

 

Art. 178a. K.K.
§ 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

Z pięściami na policjantów w Lipowej

 

Po godzinie 23:00 na biurku dyżurnego komisariatu w Łodygowicach rozbrzmiał telefon. Ze zgłoszenia wynikało, że w jednym z domów w Lipowej doszło do awantury. Po dotarciu pod wskazany adres policjanci zastali awanturującego się 50-latka. 

Widok policjantów tylko rozjuszył krewkiego awanturnika, który był bardzo agresywny wobec bliskich. Mundurowi podjęli próbę zatrzymania niebezpiecznego mężczyzny, ten jednak rzucił się na nich, atakował ich pięściami, szarpał ich oraz kopał. Jednak łodygowiccy funkcjonariusze bez większego problemu poradzili sobie z obezwładnieniem agresora. 

50-latek został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. Zostały mu już przedstawione zarzuty.

 

Art. 222. K.K.
§ 1. Kto narusza nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

Art. 226. K.K.
§ 1. Kto znieważa funkcjonariusza publicznego lub osobę do pomocy mu przybraną podczas i w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

 

 

"Po kieliszku" zatrzymany na gorącym uczynku w Żywcu

 

W poniedziałek ok. 10:00 do żywieckiego sądu przyjechali policjanci z bielskiego SPPP. Mundurowi byli świadkami w jednej ze spraw. Po zaparkowaniu pod budynkiem sądu zauważyli podjeżdżającego tam kierującego Volkswagenem. Uwagę stróżów prawa wzbudził sposób zaparkowania pojazdu przez jego kierowcę. Po chwili podjęli wobec 29-latka interwencję. Jak się okazało, policyjny nos i tym razem nie zawiódł bielskich funkcjonariuszy. 

29-letni mieszkaniec naszego powiatu wydmuchał ponad promil alkoholu. Już niebawem ponownie będzie musiał stawić się w budynku, pod którym miało miejsce poniedziałkowe zatrzymanie.

 

Art. 178a. K.K.
§ 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

 

Policyjny biegacz z kolejnym sukcesem

 

Aspirant Jacek Michulec znów najlepszy! Dyżurny z Łodygowic wygrał w minioną sobotę rozgrywane w ramach Biegu 7 Dolin Mistrzostwa Polski Masters w Ultramaratonie Górskim, tym samym poprawił swoją dotychczasową „życiówkę” na tej trasie o 19 minut. Biegacze mieli do pokonania 100 kilometrów bardzo trudnej, wymagającej i niebezpiecznej trasy. Przewyższenia wynosiły od +3970 m do -3980 m.

bieg Krynica

W klasyfikacji generalnej był 6, natomiast wśród rodaków zajął 4 miejsce. Serdecznie gratulujemy wyniku i życzymy dalszych sukcesów!

 

Źródło:
KPP Żywiec

 

Ż997

Przeczytaj także

 REKLAMA