REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

Nietrzeźwy i bez uprawnień w rękach policjantów

Nietrzeźwy i bez uprawnień w rękach policjantów

W sobotę dwóch kierowców spotkaniem z policjantami zakończyło swoje podróże.

Do pierwszego z zatrzymań doszło w sobotę ok. 3 nad ranem. Policjanci z Węgierskiej Górki zatrzymali do kontroli kierującego Audi 47-letniego mieszkańca powiatu bielskiego. 47-latek najprawdopodobniej liczył, że dzięki późnej porze uda mu się czmychnąć drogami naszego powiatu w stanie wskazującym na spożycie alkoholu. Na jego nieszczęście plany pokrzyżowali mu funkcjonariusze. Podczas badania stanu trzeźwości wyszło na jaw, że mężczyzna kierował pojazdem, mając w organizmie ponad 2 promile alkoholu.

Ze swojego niecnego czynu będzie musiał się teraz tłumaczyć przed sądem, gdyż może go czekać kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności. 

* * *

Drugi kierujący właściwie sam poprosił się o pomoc policjantów. 25-letni mieszkaniec naszego powiatu jadąc ul. Witosa w Żywcu... zaparkował pojazd na słupie. Jak do tego doszło-nie wiemy, nie wiedział pewnie tego również sam zainteresowany. W toku policyjnych czynności wyszło na jaw, że mężczyzna miał cofnięte uprawnienia do kierowania pojazdów z celów zdrowotnych. Podobnie jak bohater pierwszej sytuacji, 25-latek będzie musiał ze swojego zachowania tłumaczyć się przed sądem.

 

Źródło:
KPP Żywiec

 

Ż997

Przeczytaj także

 REKLAMA