REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

Sprawca napadu na sklep w rękach policji!

Sprawca napadu na sklep w rękach policji!

Niespełna doby
potrzebowali policjanci z wydziału kryminalnego żywieckiej komendy, aby zatrzymać 35-letniego mieszkańca miasta. Mężczyzna zamaskowany wszedł do jednego ze sklepów i skradł blisko 2 tys. zł. Dzisiaj na wniosek śledczych i prokuratora sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu. 35-latek kradzieży dopuścił się w warunkach recydywy dlatego w więzieniu może spędzić nawet 7,5 roku.
Do zdarzenia doszło w piątek, około 16.35. Do jednego ze sklepów w Żywcu wszedł zamaskowany mężczyzna i z otwartej kasy ukradł blisko 2 tys. zł. Gdy tylko policjanci z wydziału kryminalnego otrzymali informację o tym przestępstwie, zaczęli działać. Po niespełna dobie zatrzymali 35-letniego mieszkańca Żywca. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Jak ustalili śledczy, 35-latek w listopadzie ur. opuścił zakład karny i przebywał na warunkowym zwolnieniu. Kradzieży dopuścił się w warunkach recydywy. Dzisiaj usłyszał zarzut. Na wniosek śledczych i prokuratora sąd podjął decyzję o jego tymczasowym aresztowaniu na okres miesiąca. Za popełnione przestępstwo w więzieniu może spędzić nawet 7,5 roku.
 
Zwracamy się z prośbą, aby w podobnych sytuacjach, osoby prywatne, dysponujące nagraniem z monitoringu ukazującym przebieg przestępstwa, decyzję o jego publikacji podejmowały w porozumieniu z policją. Czasami zbyt wczesne ujawnienie nagrania może wręcz utrudnić zatrzymanie sprawcy.
 

Przeczytaj także

 REKLAMA