REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

Krzyżowa: śmiertelne potrącenie

Krzyżowa: śmiertelne potrącenie

Policjanci z Żywca ustalają okoliczności tragicznego zdarzenia, do którego doszło w piątek w Krzyżowej

Do zdarzenia doszło w piątek tuż przed 17.00 w Krzyżowej na ul. Jana Pawła II. Jak wstępnie ustalili policjanci, kierujący vw 31-letni mężczyzna, jadąc w kierunku Korbielowa, potrącił 74-letniego pieszego, który w wyniku doznanych obrażeń zmarł. Jak ustalili policjanci, 31-letni kierowca był trzeźwy i posiadał uprawnienia do kierowania. Na miejscu przez kila godzin pracowali policjanci, obecny był prokurator. Pod jego nadzorem śledczy będą wyjaśniać szczegółowe przyczyny oraz okoliczności tego tragicznego zdarzenia.

 

Żywieccy policjanci proszą o zachowanie ostrożności podczas poruszania się po drogach.

"Po raz kolejny apelujemy o rozsądek i rozwagę na drodze. Okres zimowy charakteryzuje się trudnymi warunkami na drodze. Mokra czy śliska jezdnia wpływa na wydłużenie drogi hamowania pojazdu, a szybciej zapadający zmrok powoduje, że zauważenie pieszego przez kierowcę jest utrudnione, dlatego jedyną słuszną wskazówką jest dostosowanie prędkości do panujących na drodze warunków. Bardzo duży wpływ na swoje bezpieczeństwo mają również piesi, przede wszystkim poprzez obserwowanie pojazdów w trakcie poruszania się po drodze (szczególnie w przypadku przechodzenia przez jezdnię), jak również zakładanie elementów odblaskowych, o co po raz kolejny apelujemy.


Element odblaskowy to szansa dla kierowcy, który wcześniej nas dostrzeże i będzie miał więcej czasu na podjęcie właściwej reakcji. To z kolei może nas ustrzec przed wypadkiem drogowym. Pamiętajmy, za bezpieczeństwo w ruchu drogowym odpowiada każdy jego uczestnik. Zarówno kierowca, jak i pieszy zobowiązani są do ostrożności i uwagi na drodze."

 

Przeczytaj także

 REKLAMA