REKLAMA

 REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

REKLAMA

pracaEL 600x245 beskidlive

W Twardorzeczce znaleziono pocisk moździerzowy

W Twardorzeczce znaleziono pocisk moździerzowy

Wczoraj w Twardorzeczce podczas spaceru jeden z mieszkańców odnalazł pocisk moździerzowy pochodzący najprawdopodobniej z okresu II Wojny Światowej.

Policjanci z Łodygowic zabezpieczyli miejsce niebezpiecznego znaleziska. Apelujemy, aby w przypadku znalezienia takich przedmiotów pod żadnym pozorem ich nie dotykać ani nie przenosić!

Liczące kilkadziesiąt lat, skorodowane niewypały mogą być bardzo niebezpieczne. Każde dotknięcie lub próba przemieszczenia takiego pocisku może zakończyć się tragedią. Policjanci apelują o ostrożność i rozwagę. Przypominają również o niezwłocznym zgłaszaniu takich znalezisk. Pocisk ujawniła wczoraj osoba, która spacerowała w rejonie rzeki. Po otrzymaniu informacji, policjanci zajmujący się rozpoznaniem minersko-pirotechnicznym natychmiast pojechali na miejsce i potwierdzili zgłoszenie. Niewypał zidentyfikowali jako pocisk moździerzowy. O niebezpiecznym znalezisku powiadomili wojskowych saperów. Aby nikomu nic się nie stało, do  czasu ich przyjazdu, policjanci z Łodygowic pilnują terenu.

żródło: https://zywiec.policja.gov.pl/

 REKLAMA

Przeczytaj także