REKLAMA

 REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

REKLAMA

pracaEL 600x245 beskidlive

Nietrzeźwi sprawcy kolizji

Nietrzeźwi sprawcy kolizji

Policjanci z Węgierskiej Górki zatrzymali dwóch kierowców, którzy zdecydowali się na jazdę samochodem po tym, jak wcześniej spożywali alkohol.

Po raz kolejny apelujemy o rozsądek za kierownicą. Pamiętajmy, że decydując się na jazdę po alkoholu ryzykujemy życie i zdrowie swoje, ale i innych uczestników ruchu drogowego.

W niedzielę tuż przed północą dyżurny Komisariatu Policji w Węgierskiej Górce otrzymał informację, że vw jedzie najprawdopodobniej nietrzeźwy kierowca. We wskazany rejon natychmiast zostali wysłani policjanci, którzy już po chwili zatrzymali pojazd. Za jego kierownicą siedział 30-letni mężczyzna. Badanie jego stanu trzeźwości wykazało, że miał on w organizmie blisko 0,8 promila alkoholu. Jak ustalili policjanci, mężczyzna chwilę wcześniej w Trzebini uderzył w inny samochód i oddalił się z miejsca kolizji.  Tego samego dnia w Bystrej około 7.20, kierujący mercedesem 55-latek, na prostym odcinku drogi zjechał na przeciwległy pas ruchu, gdzie zderzył się z prawidłowo jadącym z przeciwnego kierunku autobusem MZK. W wyniku zdarzenia na szczęście nikt nie ucierpiał. Badanie alkomatem wykazało, że 55-latek miał w organizmie blisko 1,5 promila alkoholu.   Obu mężczyznom za prowadzenie samochodu w stanie nietrzeźwości grozi wysoka grzywna oraz kara nawet 2 lat więzienia. Odpowiedzą również za spowodowanie kolizji drogowych.  Pamiętajmy, że alkohol obniża koncentrację, spowalnia reakcję oraz powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. Tym samym uniemożliwia bezpieczne poruszanie się po drodze i często prowadzi do śmierci zupełnie przypadkowych osób.

źródło: https://zywiec.policja.gov.pl

 REKLAMA

Przeczytaj także