REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

Udawał policjanta - posiedzi w areszcie

Udawał policjanta - posiedzi w areszcie

Kolejna próba oszustwa metodą "na policjanta" miała miejsce w mijającym tygodniu w Żywcu.

Mężczyzna, do którego telefonował fałszywy policjant okazał się bardzo czujny i nie dał się nabrać oszustowi, który aby uwiarygodnić iż jest funkcjonariuszem pokazał mu nawet pistolet. 71- latek nie przekazał pieniędzy, tylko zadzwonił na 112 i powiadomił o sytuacji. Dzięki przekazanym przez niego szczegółowym informacjom, policjanci zastosowali blokady i w krótkim czasie zatrzymali oszusta. Okazał się nim być 40-letni mieszkaniec Gliwic, który na swoim koncie ma wiele innych przestępstw. Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt, po rozpoznaniu sprawy może trafić do więzienia na wiele lat.

 

Mundurowi ostrzegają i przypominają:

• Policja nigdy nie prosi o przekazanie pieniędzy i nigdy nie dzwoni z takim żądaniem.
• Policja nigdy nie informuje telefonicznie o prowadzonych działaniach. Jeżeli odebrałeś taki telefon bądź pewien, że dzwoni oszust.
• Nigdy na czyjeś zlecenie nie przekazuj pieniędzy, nie podpisuj dokumentów, nie zakładaj kont w banku, nie zaciągaj kredytów i nie ujawniaj swoich danych osobowych, numerów PIN, haseł.
• Po rozmowie natychmiast zadzwoń do kogoś bliskiego i opowiedz o zdarzeniu.
• Poinformuj Policję! Każdą próbę wyłudzenia pieniędzy można zgłaszać w dowolnej jednostce lub dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

 

Źródło:
KPP Żywiec

 

Ż997

Przeczytaj także

 REKLAMA