REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

Mieszkaniec Żywca odnalazł pocisk moździerzowy!

Mieszkaniec Żywca odnalazł pocisk moździerzowy!

Wczoraj w Żywcu jeden z mieszkańców odnalazł pocisk moździerzowy pochodzący najprawdopodobniej z okresu II Wojny Światowej.

Żywieccy policjanci zabezpieczyli miejsce niebezpiecznego znaleziska. Apelujemy, aby w przypadku znalezienia takich przedmiotów pod żadnym pozorem ich nie dotykać ani nie przenosić!

Wczoraj około 14.00 dyżurny żywieckiej komendy policji otrzymał informację od jednego z mieszkańców, że w rejonie Góry Burgałowskiej znajduje się pocisk. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci zajmujący się rozpoznaniem minersko-pirotechnicznym i potwierdzili zgłoszenie. Niewypał zidentyfikowali jako pocisk moździerzowy. O niebezpiecznym znalezisku powiadomili wojskowych saperów. Aby nikomu nic się nie stało, do czasu ich przyjazdu, policjanci zabezpieczyli teren.

Liczące kilkadziesiąt lat, skorodowane niewypały mogą być bardzo niebezpieczne. Każde dotknięcie lub próba przemieszczenia takiego pocisku może zakończyć się tragedią, dlatego apelujemy o ostrożność i rozwagę. Przypominamy również o niezwłocznym zgłaszaniu odpowiednim służbom takich znalezisk. 

źródło: https://zywiec.policja.gov.pl

Przeczytaj także

 REKLAMA