REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

Nietrzeźwy rowerzysta ukarany mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych!

Nietrzeźwy rowerzysta ukarany mandatem w wysokości 2,5 tysiąca złotych!

Trwa ogólnopolska akcja informacyjno-profilaktyczna „Jednośladem bezpiecznie do celu”, której celem jest kształtowanie właściwych postaw wśród miłośników „dwóch kółek”.

Pamiętajmy, że jazda jednośladem jest często naszym hobby, ale należy korzystać z niego w pełni odpowiedzialnie. Niestety właśnie brakiem odpowiedzialności wykazał się 36-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego, który wybrał się na przejażdżkę rowerem mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu.

W środę około 9.30 w Jeleśni na ulicy Jana Kazimierza  policjanci z miejscowego komisariatu zauważyli rowerzystę, którego tor jazdy pozostawiał wiele do życzenia. Po jego zatrzymaniu mundurowi ustalili, że jest to 36-letni mieszkaniec powiatu żywieckiego. Badanie alkomatem wykazało, że miał on w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Rowerzysta za popełnione wykroczenie otrzymał mandat karny w wysokości 2,5 tysiąca złotych. Pamiętajmy, że nietrzeźwy rowerzysta, podobnie jak każdy inny uczestnik ruchu drogowego, stanowi duże zagrożenie na drodze. W konfrontacji z poruszającymi się prawidłowo pozostałymi korzystającymi z dróg, może przyczynić się do tragicznych w skutkach wypadków drogowych, zagrażających nie tylko jemu.

źródło: zywiec.policja.gov.pl 

Przeczytaj także

 REKLAMA