REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Kolejny kierujący odpowie za popełnienie przestępstwa ucieczki przed policją.

Zdarzenie to miało miejsce kilka dni temu w Milówce. Na ul. Jana Kazimierza policjanci z Rajczy zauważyli pędzący z dużą prędkością samochód marki Volkswagen Golf. Mundurowi wydali kierowcy polecenie zatrzymania się, jednak ten je zignorował i zaczął uciekać. Policjanci ruszyli w pościg.

Podczas szarży wąskimi uliczkami gminy Milówka, kierujący stwarzał ogromne zagrożenie dla pozostałych uczestników ruchu drogowego. W pewnym momencie kierowca przecenił możliwości terenowe swojego pojazdu i po wjechaniu na wąską kładkę dla pieszych urwał przednie lewe koło. Tam policyjna pogoń dobiegła końca.

Milowka ucieczka 2

Po chwili wyszło na jaw, że pojazdem kierował 19-letni mieszkaniec naszego powiatu. Jako przyczynę swojego postępowania podał brak uprawnień do kierowania. Niestety poza kierowcą w niemieckim pojeździe znajdowało się 3 pasażerów, którzy w czasie szaleńczej ucieczki byli narażeni na ogromne niebezpieczeństwo. 

Badanie policyjnym alkomatem wykazało, że 19-latek swojego czynu dopuścił się, będąc zupełnie trzeźwy. Ze swojego bezmyślnego zachowania będzie teraz musiał tłumaczyć się przed sądem, gdyż od pewnego czasu ucieczka przed policją jest przestępstwem. 

Milowka ucieczka 3

Art.178b K.K.
Kto, pomimo wydania przez osobę uprawnioną do kontroli ruchu drogowego, poruszającą się pojazdem lub znajdującą się na statku wodnym albo powietrznym, przy użyciu sygnałów dźwiękowych i świetlnych, polecenia zatrzymania pojazdu mechanicznego nie zatrzymuje niezwłocznie pojazdu i kontynuuje jazdę, podlega karze pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

 

Źródło:
KPP Żywiec

 

Ż997

Wszystkie
Z regionu
Gmina Rajcza
Gmina Węgierska Górka
Sport
Gmina Milówka
Beskid997
Żywiec
Gmina Jeleśnia
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE