REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

Zdarzenia z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego

Zdarzenia z udziałem niechronionych uczestników ruchu drogowego

Od soboty żywieccy policjanci obsługiwali 4 zdarzenia z udziałem rowerzystów oraz motocyklistów. 

Doskonała słoneczna pogoda sprawiła, że na naszych drogach spotykamy coraz więcej miłośników jednośladów poruszających się na motocyklach, jak i na rowerach. Niestety ich większa liczba w ruchu drogowym przekłada się na zwiększoną liczbę zdarzeń drogowych z ich udziałem. Do pierwszego z takich zdarzeń doszło w minioną sobotę. Ok. 12:50 w Lasie 43-letni mieszkaniec Szczecina nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze, w wyniku czego przewrócił się wraz z motocyklem. 

Kolejne zdarzenie miało miejsce dzień później na ul. Plebańskiej w Świnnej. Jego jedyną uczestniczką była 38-latka z naszego powiatu, która zjeżdżając z jezdni na pobocze, utraciła panowanie nad rowerem i się przewróciła. W wyniku tego zdarzenia rowerzystka odniosła obrażeń ciała. Następny dzień przyniósł następne zdarzenie. 23-letnia kobieta kierująca motocyklem na łuku drogi w Tresnej na ul. Żywieckiej utraciła panowanie nad pojazdem, zjechała na pobocze i tam się przewróciła. 

Ostatnie ze zdarzeń miało miejsce w środę i było spowodowane przez kierującego samochodem osobowym. Ok. godziny 14:25 na ul. Dworcowej w Żywcu podczas wykonywania manewru skrętu w lewo, 63-letni kierowca Fiata Seicento nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącemu rowerzyście i doprowadził do zderzenia z kierującym jednośladem. W wyniku zdarzenia 37-letni rowerzysta trafił z obrażeniami ciała do szpitala. Po wczorajszym zdarzeniu 63-letni mieszkaniec Żywca będzie musiał zapomnieć o prowadzeniu pojazdów, ponieważ policjanci za spowodowanie tego zdarzenia zatrzymali jego prawo jazdy.

Apelujemy do rowerzystów o zachowanie szczególnej ostrożności, wyobraźnię i bezpieczną jazdę. Pogoda sprzyja podróżowaniu jednośladami, jednak należy pamiętać o podstawowych zasadach bezpiecznej jazdy. Kierujący tymi pojazdami uczestnicząc w wypadkach – w większym stopniu niż kierowcy samochodów, narażeni są na utratę zdrowia i życia. Nie chronią ich pasy bezpieczeństwa, karoseria i poduszki powietrzne. Ponadto trudniej jest zapanować nad jednośladem, gdy nagle straci się nad nim panowanie. Pamiętajmy, że rozważne zachowanie jest gwarancją bezpieczeństwa na drogach. Do kierowców apelujemy o to, aby z większą ostrożnością podchodzili do kierowców jednośladów i patrzyli w lusterka, bowiem chwila nieuwagi z ich strony, dla rowerzysty czy motocyklisty może zakończyć się tragicznie!

Źródło:
KPP Żywiec

Ż997

Przeczytaj także

 REKLAMA