REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

Pijany kierowca ujęty przez policjanta na wolnym

Pijany kierowca ujęty przez policjanta na wolnym

W niedzielę w Rajczy policjant z żywieckiej drogówki znajdując się poza służbą, zatrzymał nietrzeźwego kierującego!

Do zdarzenia doszło w niedzielę 22 kwietnia ok. godziny 16:00. Z jednego ze sklepów wyszedł pewien mężczyzna, który sprawiał wrażenie nietrzeźwego. To z pozoru błahe wydarzenie wzmogło czujność znajdującego się w pobliżu policjanta z żywieckiej drogówki, który przebywał tam w czasie wolnym od służby. Jak się po chwili okazało, policyjny nos nie zawiódł stróża prawa.

38-letni Ukrainiec chwiejnym krokiem skierował się do zaparkowanego pod sklepem samochodu. Gdy próbował stamtąd odjechać, dobiegł do niego policjant i wymusił przerwanie jazdy. Krewki obywatel Ukrainy nie chciał wykonać poleceń funkcjonariusza i zachowywał się agresywnie. Jednak nie stanowiło to dla interweniującego policjanta problemu i chwilę później 38-latek został obezwładniony.

Na miejsce zostali wezwani mundurowi z Rajczy, którzy po dotarciu przebadali Ukraińca na zawartość alkoholu w organizmie. Wynik to blisko 2 promile alkoholu. 38-letni przybysz ze wschodu został zatrzymany i w poniedziałek został mu przedstawiony zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości. 

Interweniującemu policjantowi gratulujemy bohaterskiej i godnej uznania postawy!

 

Art. 178a. K.K.
§ 1. Kto, znajdując się w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego, prowadzi pojazd mechaniczny w ruchu lądowym, wodnym lub powietrznym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

 

Źródło:
KPP Żywiec

 

Ż997
 

Przeczytaj także

 REKLAMA