REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Weekend majowy zaraz dobiegnie końca, lecz nie oznacza to, iż porzucamy lektury.

Kolejną fascynującą książkową pozycję poleca Ewa Suchoń:

Dzisiaj polecam książki polskiej pisarki Małgorzaty Rogali, a szczególnie cykl kryminalny „Agata Górska i Sławek Tomczyk”. Dotychczas cykl tworzą : „Zapłata”, „Dobra matka”, „Ważka”, „Zastrzyk śmierci” i „Grzech zaniechania”.

Książki Małgorzaty Rogali są - moim zdaniem- idealne dla osób, które chcą zacząć przygodę z kryminałem, ale boją się wpaść w sam środek krwawej jatki, gdzie aż mnoży się od makabrycznych opisów, a trup ściele się tak gęsto, jak muchy po potraktowaniu muchozolem ;-) ... U Małgorzaty Rogali proporcje są bardzo wyważone - oprócz wątków kryminalnych (nota bene bardzo wciągających) znajdujemy ciekawą warstwę społeczno - obyczajową. Autorka pokazuje nam świat, ludzi, wydarzenia, które są tuż obok, za oknem... W powieściach Małgorzaty Rogali znajdziemy problemy, z którymi zmaga się większość z nas, wszystko jest realne, naturalne, ludzie są z krwi i kości i z całym wachlarzem zalet i wad, a nie cukierkowo wybieleni lub też odwrotnie - do cna zepsuci...

ksiązka11

Powieści Małgorzaty Rogali czyta się ekspresowo, nie sposób się oderwać, kartki same się przewracają - myślę, że w dużej mierze to zasługa przyjemnego i lekkiego pióra Autorki. Język jest prosty i bardzo naturalny, a jednocześnie tak plastyczny, że czytelnik czuje się, jakby był tam - w środku wydarzeń.

W najnowszej części, czyli „Grzechu zaniechania” na uwagę zasługuje jak zawsze świetnie skonstruowana zagadka kryminalna, a właściwie to dwie zagadki- jedna to morderstwo lekarki psychiatry, współwłaścicielki prywatnego ośrodka terapeutycznego, a druga to podejrzenia skierowane w stronę aspirant Górskiej w związku z zabójstwem jej byłego chłopaka. Autorka bardzo dynamicznie prowadzi akcję, zarzuca na czytelnika kilka pułapek, podrzuca fałszywe tropy, co sprawia, że nie sposób oderwać się od lektury. Książkę czyta się błyskawicznie i z wypiekami na twarzy. Mimo, iż każdy kryminałolub może dosyć szybko wytypować mordercę/ ów lub też mieć przynajmniej solidne podejrzenia książka ani trochę nie nudzi, a wręcz przeciwnie - przez te kilka mylnych tropów tracimy już tę prawie-pewność, że wiemy kto, co i jak. 

Polecam gorąco wszystkim - zarówno tym, którzy siedzą w kryminalnej tematyce, jak i tym, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z tym gatunkiem. Zalecam też zachować chronologię cyklu, bo choć każdy tom to osobna zagadka kryminalna, to jednak pewne wątki są kontynuowane i fajnie jest „być w temacie”. Z nadzieją czekam na dalsze losy sympatycznej pary policjantów i mam nadzieję, że Autorka nie każe nam czekać zbyt długo!

Wszystkie
Z regionu
Gmina Milówka
Żywiec
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Beskid997
Sport
Gmina Jeleśnia
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE