REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Niedzielny pojedynek lidera z Rajczy z wciąż walczącym o uniknięcie degradacji LKS-em Pewel Mała miał jednego zdecydowanego faworyta.

Przed spotkaniem wielu kibiców zastanawiało się nad tym, jak wysoko lider pokona beniaminka. Dobra, konsekwentna gra gości, którzy ograniczali się do obrony, nie pozwalała rozwinąć skrzydeł miejscowym. Mimo stwarzanych okazji piłka nie chciała dotrzeć do napastników, a strzały szybowały nad bramką lub świetnie wyłapywał je bramkarz gości. O tym, że bronić wyniku 0-0 nie da się cały mecz, przekonali się po raz pierwszy goście w 35' kiedy to bezpańską piłkę do siatki wpakował Maciej Figura! Do przerwy skromne 1-0. Zmiana stron nie zmieniła stylu gry obu drużyn. Na boisku niepodzielnie dzieliła Soła. Nie zmienił się również strzelec goli. Drugą i trzecią bramkę dla miejscowych strzelił ponownie Maciej Figura. Czwartą bramkę dołożył dość przypadkowo Łukasz Figura, a wynik na 5-0 ustalił Seweryn Bogdał, który wykorzystał wrzutkę z rzutu rożnego.

Ciekawostki. Rajczanie ogrywając beniaminka nadal są liderem rozgrywek, mając trzy oczka przewagi nad Podhalanką i cztery nad Metalem. Bohater spotkania jakim bez wątpienia był Maciej Figura kompletując hat- trick został samodzielnym liderem w klasyfikacji strzelców. Doświadczony napastnik zdobył już 29 goli w 21 meczach i ma dwa gole przewagi nad Mateuszem Hernasem z Koszarawy Babia Góra. Przegrywając, zespół z Pewli Małej znacznie ograniczył swoje szanse na pozostanie w lidze.

Autor: Paweł Jurasz

Wszystkie
Gmina Milówka
Gmina Węgierska Górka
Z regionu
Żywiec
Gmina Rajcza
Beskid997
Sport
Gmina Jeleśnia
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE