REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Genialnie wygląda zacięta walka o awans do okręgówki jak i o uniknięcie spadku do B- klasy.

O ile w grze o awans z tonu wyraźnie spuścił Metal, który nadspodziewanie gładko przegrał u siebie ze Skrzycznym Lipowa aż 1-5, o tyle zwycięstwa Podhalanki Milówka z Muńcołem Ujsoły 6-1 i Soły Rajcza z LKS-em Pewel Mała 5-0 były jak najbardziej planowane i jakikolwiek inny wynik, jak pewne zwycięstwa gospodarzy byłyby uznawane za gigantyczne sensacje.

Do zakończenia sezonu pozostaje 5 kolejek, a więc do zdobycia każdy zespół ma okrągłe piętnaście punktów. Dwaj główni pretendenci do awansu, a więc Soła i Podhalanka spotkają się w bezpośrednim pojedynku już 27 maja. Co ciekawe, obaj „wielcy” mają na rozkładzie między innymi zawsze groźne Skrzyczne Lipowa i nieobliczalne rezerwy czwartoligowego GKS-u Radziechowy- Wieprz oraz spotkanie Maksymilianem Cisiec. Teoretycznie, jeśli Soła Rajcza w pięciu następnych kolejkach nie znajdzie pogromcy, awans ma w kieszeni. Gdyby jednak lider nie zdobył chociażby punktu z wiceliderem z Milówki, na pierwsze miejsce wkracza Podhalanka. Scenariusz, w którym Soła dwukrotnie schodzi z boiska pokonana i taki sam los spotyka Podhalankę, a Metal do końca sezonu wygrywa wszystkie mecze, wówczas to zawodnicy z Węgierskiej Górki cieszyliby się z awansu. Ostatni przykład jest jednak dość mało prawdopodobny, choć realny.

Do ostatniej kolejki toczyć się będzie również walka o uniknięcie degradacji. Najbardziej zagrożonymi klubami są: Soła Żywiec, LKS Pewel Mała, Maksymilian Cisiec, Muńcół Ujsoły a nawet Magórka Czernichów. Ciekawostką jest fakt, że niektóre kluby grają mecze między sobą: Kolejka 22: Pewel Mała- Maksymilian Cisiec, Soła Żywiec- Magórka Czernichów. Kolejka 23: Maksymilian Cisiec- Muńcół Ujsoły. Kolejka 25: Magórka Czernichów- Pewel Mała. Kolejka 26: Muńcół Ujsoły- Magórka Czernichów.
Tak więc kibiców czeka intensywne pięć kolejek, które przyniosą nam rozstrzygnięcia na dwóch płaszczyznach ligowej tabeli. Jedno jest pewne! Emocji do ostatniej minuty sezonu 2017/18 nie zabraknie!

Autor: Paweł Jurasz

Wszystkie
Gmina Milówka
Gmina Węgierska Górka
Z regionu
Żywiec
Gmina Rajcza
Beskid997
Sport
Gmina Jeleśnia
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE