REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Genialna 22 kolejka A- Klasy Żywiec za nami.
Wiele się działo, a kibice na każdym z siedmiu stadionów nie mogli narzekać na nudę. Wielkim wydarzeniem na pewno jest fakt, że Soła Rajcza przekroczyła magiczną barierę 100 goli strzelonych, a szczęśliwcem, który ustrzelił setkę był Daniel Lach.
Innym interesującym wydarzeniem tego meczu jest fakt że, goście stracili trzy (!) gole co nie przytrafiło się drużynie z Rajczy w meczu ligowym od 9 października 2016 roku, kiedy to przegrali wyjazdowy mecz z Orłem Łękawica 3-2! 
  Siedem meczy, które odbyły się w miniony weekend, przyniosło aż 41 goli! Najwięcej goli padło we wspomnianym meczu derbowym pomiędzy Muńcołem Ujsoły a Sołą Rajcza. Wynik 3-7 pokazuje moc ofensywną lidera, a w piłkarzach z Ujsół wciąż tli się nadzieja na utrzymanie. Strzelić trzy gole liderowi to nie lada wyczyn. W innym meczu tym razem na dole tabeli goli ponownie nie zabrakło. Soła Żywiec rozbiła Magórkę Czernichów 6-1! Nie miał litości dla rezerw GKS-u Radziechowy- Wieprz wicelider z Milówki, który rozbił rywala na jego terenie 1-6! Koszarawa Babia Góra pokonała Skrzyczne Lipowa 5-1, a Beskid Gilowice musiał uznać wyższość Borów z Pietrzykowic w stosunku 0-5. Sobotnie mecze nie obligowały w gigantyczne wyniki jednak dla układu tabeli cenne zwycięstwo odnieśli gracze z Ciśca, którzy na wyjeździe pokonali LKS Pewel Mała 1-3. W spotkaniu Metalu Węgierska Górka z LKS-em Sopotnia kibice zobaczyli tylko dwa gole w pierwszej części spotkania, które wystarczyły gospodarzom do wygranej. 
 
  W klasyfikacji top strzelców apetyt na koronę króla strzelców mają dwaj snajperzy. Maciej Figura z Soły Rajcza i Mateusz Hernas z Koszarawy Babia Góra w tej kolejce zrównali się bramkami i obaj mają po 30 trafień!
Autor: Paweł Jurasz 
 
Wszystkie
Gmina Milówka
Beskid997
Z regionu
Żywiec
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Sport
Gmina Jeleśnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE