REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Do prawdziwej piłkarskiej „bitwy o awans” dojdzie w niedzielne popołudnie na stadionie w Rajczy!

Lider rozgrywek w A- Klasie Żywiec, jakim jest Soła Rajcza, podejmie wicelidera Podhalankę Milówka! Tego spotkania nie trzeba reklamować, bo ono swoją rangą przyciąga każdego kibica. Mecze między obiema ekipami to od zawsze przysłowiowa boiskowa „święta wojna”! Jesienią lepsi okazali się piłkarze Podhalanki, którzy wygrali po zaciętym boju 2-1! Tym razem stawka meczu jest olbrzymia. Zwycięzca nie dość, że zgarnie trzy punkty, to w ostatecznym rozrachunku może być bardzo blisko awansu do Okręgówki. W przypadku, gdy wygra Soła, strata niedzielnego rywala wyniesie 6 punktów na trzy kolejki do końca sezonu. Remis teoretycznie nie skreśla nikogo, a różnica punktów nadal będzie wynosić 3 punkty. Podział punktów jednak nie daje awansu Rajczanom w sytuacji, gdyby sezon obie ekipy skończyły z identycznym bilansem punktowym. W małej tabelce punktów byłoby 4-1 na korzyść gości z Milówki.

Fenomenalna gra obu ekip nie podlega dyskusji! Gospodarze grają u siebie perfekcyjnie i w jedenastu meczach zdobyli maksymalne 33 punkty w bilansie bramek 58-5! Co powiedzieć o rywalu? Gracze Podhalanki Milówka na jedenaście delegacji na obcy stadion wygrali dziesięć meczy i tylko raz podzielili się punktami! Bilans bramkowy 46-8!
Jako ciekawostkę przedstawiamy mistrza rundy jesiennej i zwycięzcę całego sezonu na przestrzeni ostatnich czterech lat.

 • Sezon 2013/14 Mistrz: Świt Cięcina. Wicemistrz: Soła Rajcza. Lider jesieni: Beskid Gilowice.
 • Sezon 2014/15 Mistrz: LKS Leśna. Wicemistrz: Soła Rajcza. Lider jesieni: LKS Leśna.
 • Sezon 2015/16 Mistrz: Bory Pietrzykowice. Wicemistrz: Podhalanka Milówka. Lider jesieni: Magórka Czernichów.
 • Sezon 2016/17 Mistrz: Orzeł Łękawica. Wicemistrz: Soła Rajcza. Lider jesieni: Orzeł Łękawica.
 • Sezon 2017/18 Tabela na chwilę obecną: Soła Rajcza. Podhalanka Milówka. Lider jesieni: Metal Węgierska Górka
  Analizując ostatnie sezony i biorąc pod lupę obecny sezon sprawdza się scenariusz, że mistrz rundy jesiennej nie zdoła wywalczyć awansu. Oczywiście w założeniu, że w czterech najbliższych kolejkach dwie pierwsze ekipy ligowej tabeli będą tracić punkty, a Metal wygra wszystkie mecze, to właśnie piłkarze z Węgierskiej Górki sięgną po mistrzostwo. Bezpośrednie mecze obu ekip w ostatnich czterech latach:
 • Sezon 2013/14 Soła Rajcza – Podhalanka Milówka 1-1
 • Sezon 2014/15 Soła Rajcza – Podhalanka Milówka 2-1
 • Sezon 2015/16 Soła Rajcza – Podhalanka Milówka 3-3
 • Sezon 2016/17 Soła Rajcza – Podhalanka Milówka 0-0

  Wskazać zdecydowanego faworyta tego meczu jest niezwykle ciężko! Obie ekipy w niedzielne popołudnie postarają się stworzyć fantastyczny spektakl, którego po sobotnim finale Ligi Mistrzów długo nie będzie można zapomnieć! W imieniu piłkarzy i trenerów obu drużyn Redakcja portalu BeskidLive zaprasza do Rajczy na to genialnie zapowiadające się spotkania!
  Początek 27 maja o godzinie 15! Musisz tam być!

  Autor: Paweł Jurasz
Wszystkie
Z regionu
Gmina Milówka
Beskid997
Żywiec
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Sport
Gmina Jeleśnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE