REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Tak interesującej A- Klasy Żywiec dawno nie było.

Już poprzedni sezon pokazał, że walka o mistrzostwo ligi toczyć się może do ostatniej kolejki. Nie inaczej jest też w tym sezonie. Fakt faktem, od początku sezonu głośno mówiło się, że głównym pretendentem do awansu będzie Soła Rajcza i Podhalanka Milówka. Niespodziewanie, a może spodziewanie, zaskoczył beniaminek z Węgierskiej Górki, który jeszcze nie powiedział ostatniego słowa. Ktoś może otwarcie powiedzieć, że wszystko co najlepsze już za nami, bo przecież Soła Rajcza jest na fali i pokonała dwóch rywali do awansu, aplikując im po trzy gole ( Soła – Metal 3-2, Soła – Podhalanka 3-0). Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że to podopieczni Damiana Kaźmierczaka wywalczą awans. Na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu mają cztery punkty przewagi nad Metalem oraz sześć oczek zapasu nad Podhalanką. Teraz przed liderem dwa wyjazdowe mecze. Najpierw lider zawita do Wieprza na mecz z rezerwami GKS-u Radziechowy Wieprz, a następnie do Ciśca na mecz z miejscowym Maksymilianem. Ostatni mecz zagra u siebie ze Skrzycznym Lipowa.

Jeśli walka o mistrzostwo ligi wygląda tak pasjonująco, to co powiedzieć o walce o utrzymanie? Teoretycznie, najmniej zamieszani w walce o utrzymanie są gracze LKS-u Sopotnia, którzy mają 24 punkty i na trzy kolejki przed końcem mają cztery oczka przewagi nad Magórką z Czernichowa (Sopotnia ma zaległy mecz do rozegrania). Właśnie od Magórki zaczyna się robić gorąco. Zajmujący dziesiątą lokatę gracze z Czernichowa po blamażu z Metalem ( porażka 0-11) mają prawdziwy nóż na gardle i każda porażka sprawi, że widmo degradacji spojrzy głęboko w oczy. Dwadzieścia punktów i tylko cztery punkty bezpieczeństwa nad trzynastą Sołą Żywiec (zaległy mecz do rozegrania) i ostatnim LKS-em Pewel Mała. Terminarz pięciu ostatnich ekip zainteresowanych pozostaniem w lidze:

  • Magórka: Koszarawa Babia Góra (wyjazd) LKS Pewel Mała (dom) Muńcuł Ujsoły (wyjazd).
  • Maksymilian Cisiec: Podhalanka Milówka (wyjazd) Soła Rajcza (dom) GKS II Rdziechowy Wieprz (wyjazd)
  • Muńcuł Ujsoły: Skrzyczne Lipowa (dom) LKS Sopotnia (wyjazd) Magórka Czernichów (dom)
  • Soła Żywiec: Beskid Gilowice (dom) GKS II Radziechowy Wieprz (dom) Metal Węgierska Górka (wyjazd) zaległe spotkanie z LKS Sopotnia 31 maja (wyjazd)
  • LKS Pewel Mała: LKS Sopotnia (dom) Magórka Czernichów (wyjazd) Bory Pietrzykowice (dom)
    Tak więc teoretycznie najcięższych rywali ma ekipa z Ciśca. W kilku sytuacjach o pozostaniu w lidze decydować będzie bezpośrednia konfrontacja. Do ostatniej kolejki emocjonować będziemy się walką nie tyle o awans co o utrzymanie! Przed nami bardzo ciekawe trzy ostatnie weekendy z A- Klasą Żywiec! Autor: Paweł Jurasz
Wszystkie
Z regionu
Gmina Milówka
Beskid997
Żywiec
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Sport
Gmina Jeleśnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE