REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Na te mecze czekali kibice w całym regionie.

 Słońce wreszcie wyszło zza chmur, a resztki śniegu topnieją w jego ciepłych promieniach. Długo wyczekiwana, ukochana! Jedyna taka liga, gdzie każdy może wygrać z każdym, a mecz bez goli nie zdarza się nigdy!

Niesamowita C-klasa podokręgu Milówka wreszcie wystartowała! Na placu boju melduje się aż dwanaście zespołów, z których mistrzostwo i awans na centralny „Podokręg Żywiec” uzyska tylko najlepsza ekipa. Po rundzie jesiennej najlepszym bilansem punktowym może popisać się ekipa RKS-u Kamieniołom Rycerka Górna. Zespół ten w jedenastu rozegranych kolejkach dziesięć razy zwyciężał, a raz podzielił się punktami z rywalem. Imponująco wygląda też dorobek bramowy lidera, który aż 94 razy cieszył golami swoją wierną rzeszę fanów, tracąc tylko 40 goli.

Kolejne miejsca za zdecydowanym liderem przedstawiają się następująco: KS Łącznik Rycerka Dolna,który mocno depcze po piętach rywalowi zza między zostawiając za sobą: KS Zryw Przybędza, GKS Granica Glinka, LKS Kiczora, TS Solanie Sól, LKS Kamesznica, LKS Kolorowi Szare, RKS Siarka Złatna, LKS Przełęcz Nieledwia, LKS Rachowiec Zwardoń, LKS Soblówka. Najważniejszym jest fakt, że ligi w obecnym sezonie nie opuści żaden zespół! Tak więc motywacja do walki i wygrywania jest tym większa!
Wielkanocne wyniki przypominają wyniki z Boxing Day z 1963 roku z Ligi Angielskiej. Grad goli i żadnego remisu 0-0! Takie mecze fascynują kibiców a ofensywna gra zadowala nawet najwybredniejszego konesera piłki nożnej.

Oto wyniki dwunastej kolejki:

Kamieniołom Rycerka Górna – Granica Glinka 11-4
Łącznik Rycerka Dolna – LKS Soblówka 4-5
Solanie Sól – Zryw Przybędza 6-4
LKS Kiczora- Siarka Złatna 3-3
LKS Kamesznica – Przełęcz Nieledwia 3-5
Rachowiec Zwardoń- Kolorowi Szare 4-4

Okiem wyobraźni w ten pierwszy dzień kwietnia nie dajcie się nabrać! A jeśli ktoś po przeczytaniu tego ważnego artykułu uwierzył w tą niesamowitą ligę, polecamy zrobić komuś podobny żart!

Autor: Paweł Jurasz

Wszystkie
Gmina Węgierska Górka
Gmina Milówka
Beskid997
Z regionu
Żywiec
Gmina Rajcza
Sport
Gmina Jeleśnia
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE