REKLAMA

REKLAMA

7 2023 STEFCZYK SF Milówka Żywiec Fit

                      

''Ojciec, czyli o Pieronku'' w księgarniach!

''Ojciec, czyli o Pieronku'' w księgarniach!

Nakładem wydawnictwa MG,

3 października do księgarń w całej Polsce trafiła książka Szymona J. Wróbla „Ojciec, czyli o Pieronku”. Powstała ona na bazie jego filmu dokumentalnego, a uzupełniona została o dodatkowe rozmowy, m.in. z Januszem Gajosem, ks. Adamem Bonieckim, Jackiem Żakowskim, Jerzym Owsiakiem, prof. Tadeuszem Gadaczem, Moniką Olejnik, czy Prezydentem Aleksandrem Kwaśniewskim… 

Biskup Tadeusz Pieronek - wyrazisty Sekretarz Generalny Episkopatu Polski, bezkompromisowy kapłan w czasach trudnych pytań o konstytucję, Unię Europejską, czy miejsce kościoła w demokracji. Z bagażem wojennych i PRL-owskich przeżyć. Kim jest i czy aby nie patrzymy na niego tylko przez pryzmat pojedynczych wypowiedzi? Jaki wpływ na historię tego Biskupa z Żywiecczyzny, urodzonego w 1934 roku miało pochodzenie, rodzina, Sobór Watykański II? Jaki wpływ miała kultura góralska, poezja, wysiedlenie i mało znana historia jego wybitnego taty?

Szymon J. Wróbel, mieszkaniec Jeleśni, dziennikarz, wspólpracował m.in. z krakowskim Dziennikiem Polskim, Lounge Magazynem, TVN Style, TVP Kraków, czy Miastem Muzyki RMF. Reżyser i scenarzysta filmów dokumentalnych " Jego Oczami, "Z domu...", oraz "Ojciec, czyli o Pieronku". Jako autor debiutował książką "Jego oczami". Początkiem 2018 roku otrzymał tytuł "Osobowść roku 2017" w kategorii Kultura w powiecie żywieckim w plebiscycie Dziennika Zachodniego. Obecnie pracuje w Urzędzie Gminy Lipowa, gdzie odpowiedzialny jest za kulturę w tej gminie.

Przeczytaj także

 REKLAMA