REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

Konferencja prasowa ministra zdrowia [NA ŻYWO]

Konferencja prasowa ministra zdrowia [NA ŻYWO]

Konferencja ministra Adama Niedzielskiego.

W konferencji obok ministra udział wezmą zastępujący Głównego Inspektora Sanitarnego Krzysztof Saczka oraz dyrektor NIZP-PZH Grzegorz Juszczyk.

Ten pakiet ma dwa elementy. Pierwszy dotyczy uszczelnienia granic. Podążając za rekomendacji ECDC wydajemy zakaz lotów do siedmiu krajów afrykańskich, które są uznane za kraje szczególnego ryzyka. Osoby wracające z tych krajów, niezależnie jaką drogą, będą miały wydłużoną kwarantannę do 14 dni. Nie ma możliwości zwolnienia testem z takiej kwarantanny. Drugim elementem jest zmiana zasad dla podróżujących do Polski z krajów non-Schengen. Wydłużamy kwarantannę do 14 dni, a zwolnienie z kwarantanny może być od 8. dnia po wykonaniu testu PCR - minister Adama Niedzielski.

Zmniejszamy limit ze 150 do 100 osób dla imprez typu wesela. W imprezach sportowych z 500 do 250. Ostatnia ważna zmiana: do tej pory w punktach typu siłownia, strefa fitness, podnosimy limit do 1 os. na 15 m kw. Te obostrzenia będą obowiązywały od 1 grudnia do 17 grudnia. - minister Adama Niedzielski.

Zmniejszamy limity z 75 proc. do 50 proc. zapełnienia w gastronomii, kulturze, kościołach, obiektach sportowych. Osoby zaszczepione nie będą uwzględniane w tych limitach - minister Adama Niedzielski.

 

 

Przeczytaj także

 REKLAMA