REKLAMA

 REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

REKLAMA

pracaEL 600x245 beskidlive

Panel Społeczno-Ekologiczny „Dla Ziemi Żywieckiej. Dziś – Jutro” [WIDEO]

Panel Społeczno-Ekologiczny „Dla Ziemi Żywieckiej. Dziś – Jutro” [WIDEO]

19 kwietnia br. w Starym Zamku w Żywcu miało miejsce wydarzenie istotne z punktu widzenia życia samorządowego Żywiecczyzny.

Podczas Panelu Społeczno-Ekologicznego „Dla Ziemi Żywieckiej. Dziś – Jutro” grupa apolitycznych samorządowców postanowiła połączyć swoje siły w pracach na rzecz lokalnego samorządu.

 

Naszym celem jest powrót do idei samorządu niezależnego od wpływów „wielkiej polityki”. Rozumiejąc że od polityki „uciec się nie da” stoimy jednak na stanowisku, że zasadniczym celem samorządu jest rozwiązywanie konkretnych społecznych problemów na szczeblu Gminy czy Powiatu. Nie wykluczamy współpracy z partiami politycznymi tam gdzie taka współpraca jest potrzebna. Szanujemy każdy rząd i z nim współpracujemy. Jednak stoimy na stanowisku, że na poziomie Gminy czy Powiatu wszelkie spory partyjne czy ideologiczne utrudniają porozumienie. Zapraszamy do współpracy wszystkich którym leży na sercu dobro ich „Małych Ojczyzn”. Jesteśmy otwarci na współpracę ze wszystkimi środowiskami społecznymi, organizacjami i grupami nieformalnymi. Nasz program zbudujemy w oparciu o rozmowy z Mieszkańcami Powiatu Żywieckiego. W naszym gronie jest wielu doświadczonych samorządowców i działaczy społecznych ponadto posiadamy solidne zaplecze eksperckie. Jednakże to Mieszkańcy Powiatu Żywieckiego są naszymi najważniejszymi ekspertami.
 Informują członkowie i sympatycy Stowarzyszenia Komitet Obywatelski Ziemi Żywieckiej.

 

 

 REKLAMA

Przeczytaj także