Tour de Pologne to najważniejszy wyścig szosowy w Polsce,

w którym biorą udział najlepsze drużyny świat. Należy do cyklu najbardziej prestiżowych wyścigów świata – UCI World Tour. Rozgrywany jest od 1928 roku.

Brak jazdy indywidualnej na czas, start spod Stadionu Śląskiego, powrót na Słowację i do Szczyrku – tegoroczny Tour de Pologne zapowiada się bardzo ciekawie! Jak przyzwyczaiły nas ostatnie edycje naszego narodowego Touru, wszystkie etapy ulokowane zostały w południowej części kraju. Te niezwykłe emocje czekają nas od 4 do 10 sierpnia. 

Etap 1: Kraków – Kraków (131km, 800m przewyższeń)

Podobnie jak przed rokiem ściganie rozpocznie się w Krakowie. Kolarze w sumie pokonają 131km i odwiedzą m.in. Kalwarię Zebrzydowską i Wadowice. Rozpoczęcie ścigania będzie też okazją do upamiętnienia rocznicy niepodległości Polski. Na koniec trzy krótkie rundy już na ulicach byłej stolicy kraju. Przed rokiem najlepszy był tu Peter Sagan, a kto tym razem jako pierwszy założy żółtą koszulkę?

Nas interesuje jednak w szczególności etap 4, bowiem będzie przebiegał on przez Żywiec: 

Etap 4: Jaworzno – Szczyrk (178km, 2290m przewyższeń) 07.08.2018. 

4 dzień wyścigu rozpoczniemy w Jaworznie. Następnie peleton uda się w kierunku Mysłowic, Chełma Śląskiego oraz Wilamowic, gdzie na kolarzy czekają lotne premie. Stamtąd kolorowy peleton uda się do Żywca, do którego wjedzie od strony Oczkowa. Po krótkiej wizycie w naszym powiecie kolarze skierują się w kierunku Buczkowic, a następnie Szczyrku. Podczas tego etapu peleton pokona pierwsze podjazdy górskie z prawdziwego zdarzenia, a na najlepszych czekają aż 4 premie górskie 1 kategorii. Czwarty dzień wielkiego ścigania zakończy się w Szczyrku. Jednego możemy być pewni, emocji z pewnością nie zabraknie! 

tourmapa

Już teraz zapraszamy wszystkich sympatyków do kibicowania naszym kolarzom na trasie wyścigu! Godziny przejazdu kolarzy przez Żywiec podamy wkrótce.

Wszystkie
Beskid997
Z regionu
Gmina Milówka
Żywiec
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Gmina Jeleśnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE