Podobnie jak w ubiegłym roku, tak i tym razem zapraszamy do

świętowania Międzynarodowego Dnia Psa wspólnie z Kolejami Śląskimi. W tym dniu wasi czworonożni pupile mogą podróżować naszymi pociągami bezpłatnie.

Inicjatywa z ubiegłego roku spotkała się z ciepłym przyjęciem wśród właścicieli czworonogów – gościliśmy wówczas ok. 40 psów pokładach naszych pociągów. Stąd też również tym razem z przyjemnością przyłączymy się do obchodów Międzynarodowego Dnia Psa.

Możliwość bezpłatnego przewozu psów obowiązuje we wszystkich naszych pociągach przez całą niedzielę (wyjątek stanowi jedynie odcinek przygraniczny Chałupki – Bohumin oraz pociągi Ornak na odcinku Żywiec – Zakopane).

Pamiętajmy przy tym, że właściciel psa musi posiadać bilet dla siebie oraz powinien zadbać o bezpieczeństwo swojego czworonożnego przyjaciela, zaopatrując się np. w smycz i kaganiec. W letnim okresie warto również pamiętać o zabraniu wody dla psa – tutaj z pomocą może przyjść np. nasze Centrum Obsługi Pasażera na dworcu w Katowicach, gdzie wystarczy poprosić obsługę o podanie miski ze świeżą wodą.

Zachęcamy wszystkich właścicieli do zabrania swoich czworonożnych przyjaciół w kolejową podróż i przetestowania, jak podróżuje się z psem Kolejami Śląskimi.  Dobrze przy tym pamiętać, że na co dzień bilet na przewóz psa kosztuje w naszych pociągach tylko 2 złote, warto zatem zabierać ze sobą pupili w podróż nie tylko od święta.

Wszystkie
Beskid997
Żywiec
Z regionu
Gmina Jeleśnia
Gmina Węgierska Górka
Gmina Milówka
Gmina Rajcza
Wywiady
Gość BESKIDLIVE