I nie ma w tym żadnej przesady.
Królewski dystans w najpiękniejszych okolicznościach w Beskidach.
Maraton Beskidy. Najlepszy Bieg Górski na odznaczony „Złotą Kozicą 2009”,  "Srebrną Kozicą 2010", "Srebrną Kozicą 2011,” "Brązową Kozicą 2012”, "Srebrną Kozicą 2013",  "Srebrną Kozicą 2014" i  "Brązową Kozicą 2015". 
Po raz XII Edward Dudek podjął się organizacji Maratonu Beskidy.  Spotykamy się więc w Radziechowach 9 listopada.

maratonbeskidyplakat

 
 
Organizatorem X Międzynarodowego Maratonu Beskidy, III Górskich Mistrzostw Polski w Maratonie Nordic Walking i II Ogólnopolskiej Ligii Mistrzów NW jest Rodzinny Klub Biegacza „BACA” Radziechowy, Gmina Radziechowy – Wieprz, Gmina Lipowa, Miasto Szczyrk, Starostwo Powiatowe Żywiec, GCKPiT Radziechowy-Wieprz, Biblioteka Radziechowy-Wieprz oraz Polskie Stowarzyszenie Nordic Walking.
 
Dlaczego Maraton Beskidy?
Przede wszystkim trasa. Na tym maratonie nie można się nudzić, trasa bowiem poprowadzona jest tak, by z każdej strony zachwycały nas beskidzkie szczyty. Biegniemy więc przez Radziechowy, Przybędzę, Twardorzeczkę, Ostre, Zimnik, Buczynę i  Skrzeczne 1257 m npm, Małe Skrzyczne, Kop e Skrzyczeńska, Kościelec, Dolina Zimnika, Ostre, Twardorzeczka, Radziechowy, Golgota Beskidów, Krzyż Jubileuszowy, Przybędza -meta przy Domu Ludowym w Radziechowach.
Biegacze po drodze więc zaliczają Skrzyczne, a na deser zostaje... Matyska.
 
Edward Dudek
Nie da się ukryć, iż na ten Maraton przyjeżdża się dla osoby organizatora, który tak juz ma w zwyczaju, że każdego zaprasza często osobiście i bardzo serdecznie. Edward Dudek - Super Maratończyk, popularnie zwany Bacą. Od 1990 roku. Prezes Rodzinnego Klubu Biegacza BACA Radziechowy. Organizator imprez biegowych zimą i latem m.in. EKO Bieg Szlakiem Dudka, Memoriał Ewy Dudek, Międzynarodowy Narciarski Bieg Dudka oraz Międzynarodowy Bieg Bacy Mistrzostwa Polski Amatorów PZN. Propagator zdrowego stylu życia. Pierwszy Polak, który przebiegł Spartathlon, czyli bieg z Aten do Sparty - 246 km.
Na maraton zjeżdżają więc zawodnicy z Kanady, Ukrainy, Słowacji i Czech. Lista startowa zapełnia się szybko. A kogo zobaczymy w tym roku? Faworytów i znanych nazwisk jest kilkanaście, każdy jest mile widziany. czekamy także na Zbigniewa Malinowskiego, który właśnie po raz 14 w Grecji zaliczył Spartathlon, co jest
niesamowitym ewenementem.
 
Atmosfera.
Trudno ja oddać słowami. Niech za całą zachętę posłuży fakt, iż w tym roku po maratońskich trudach bawimy się do białego rana.
 
 
Wszystkie
Beskid997
Żywiec
Z regionu
Gmina Jeleśnia
Gmina Węgierska Górka
Gmina Milówka
Gmina Rajcza
Wywiady
Gość BESKIDLIVE