A tak wycieczkę do Wrocławia zrelacjonowała dla nas Karolina Hojny ze Zwardonia:

 

 

W minioną sobotę 2 grudnia Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Zwardonia zorganizowało wycieczkę do Wrocławia, w której uczestniczyli nie tylko członkowie stowarzyszenia, ale również mieszkańcy -  i to nie tylko ze Zwardonia. Głównym celem wyjazdu było poznanie zabytków Wrocławia oraz zwiedzanie targów adwentowych.

Wrocław przywitał nas mgłą, ale to nas nie zraziło. Najpierw zwiedziliśmy Muzeum Narodowe, wystawiające sztukę śląską. Kolejnym punktem była Panorama Racławicka. Ekspozycja okraszona słuchowiskiem wywarła na wielu z nas ogromne wrażenie. Kunszt malarzy w połączeniu z realizmem odtworzonych szczegółów pola walki budzi zachwyt.

Następnie zwiedzaliśmy Ostrów Tumski, będący najstarszą częścią Wrocławia. Wszelkich ciekawostek dostarczał nam przewodnik, który swoją wiedzę przekazywał w ciekawy sposób. Gdy dorośli słuchali jego słów, nasze dzieci polowały na krasnale, których jest ok. 500 i robiły sobie z nimi fotki. Zobaczyliśmy wiele wspaniałych budowli, usłyszeliśmy ciekawe historie. Udaliśmy się też na targi, które oszałamiały wielkością i ilością wystawców, oferujących bogaty asortyment ozdób i nie tylko. Niestety - co dobre, szybko się kończy i trzeba było wracać. Na podstawie obserwacji można stwierdzić, że w Polsce jest wiele pięknych i co najważniejsze bezpiecznych miejsc, które każdy Polak powinien zobaczyć.

Wszystkie
Gmina Rajcza
Z regionu
Gmina Węgierska Górka
Beskid997
Gmina Milówka
Żywiec
Gmina Jeleśnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE