REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Ścieżka w koronach drzew
znajduje się w  sercu majestatycznych lasów Karkonoskiego Parku Narodowego.
 
Można z niej podziwiać piękno tutejszych lasów dosłownie od koron aż po  korzenie drzew. 

karkonosze1a

 
 
Trasa o długości ponad 1500 m poprowadzi Cię przez las, w którym znajdują się zróżnicowane gatunki drzew, można spodziewać się licznych niespodzianek i ciekawostek.

Wieża widokowa, która oferuje widoki na okoliczne drzewa  wynosi 45 metrów wysokości, natomiast pozioma część szlaku znajduje się na wysokości 24 metrów. Długość trasy wynosi 1.511 metrów, natomiast w dół można zjechać po specjalnej  zjeżdżalni.

karkonosze2a Na trasie Ścieżki rozmieszczone są interaktywne stanowiska, przybliżające świat zwierząt i roślin Karkonoskiego Parku Narodowego. Co istotne, ścieżka w całości – aż po szczyt wieży – jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych oraz rodziców z dziećmi w wózkach. I będzie dostępna dla turystów przez cały rok.
Największą atrakcją Ścieżki jest wieża widokowa. Po wspięciu się na nią, rozciągnie się przed nami widok na góry i drzewa z wysokości 45 metrów. A zjechać w dół można na macie, 50-metrową spiralną rurą zamontowaną we wnętrzu wieży.

 
 
Widoki Was całkowicie zniewolą - widok z wieży z wysokości 45 metrów, dzięki któremu stare drzewa są na wyciągnięcie dłoni,   niektóre z nich mają nawet ponad 150 lat. Wejdziesz do krainy  unikatowego centrum edukacyjnego, które znajduje się w  podziemiu drewnianej wieży i  przedstawia skomplikowany system korzeniowy drzew.

Ścieżka w koronach drzew Karkonosze znajduje się w jednym z największych osŕodków górskich - Janské Lázně. 

Oddalona jest o około 43 km od Karpacza – dojazd zajmuje około godziny. Najbardziej optymalna trasa prowadzi przez Przełęcz Okraj.

Natomiast dojazd ze Szklarskiej Poręby trwa mniej więcej 1h 15min i do pokonania jest około 62-65 km. Granicę polsko-czeską przekroczyć można w Jakuszycach lub, jak w przypadku trasy z Karpacza, na Okraju.

Trasa do Ścieżki jest widocznie oznakowana.

______________________

stezkakrknose.cz

 
Wszystkie
Z regionu
Gmina Milówka
Gmina Węgierska Górka
Żywiec
Gmina Rajcza
Beskid997
Sport
Gmina Jeleśnia
Książka Tygodnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE