Medycyna estetyczna pozwala cofnąć czas i nada twarzy młodzieńczy wygląd. Specjalistyczne zabiegi natychmiast poprawiają stan cery także wtedy, gdy widoczne są na niej zmarszczki. Chociaż najczęściej wykonuje się wtedy zabieg jak botoks, do dyspozycji jest również pełna gama innych procedur. Co mogą zaoferować gabinety?

W gabinetach medycyny estetycznej można skorzystać z pełnej palety zabiegów skupionych na usuwaniu zmarszczek. Niektóre z nich pozwalają na poprawę wyglądu cery młodszej, z lekko zarysowanymi zmarszczkami, inne natomiast umożliwiają uzyskanie efektu podobnego do liftingu twarzy.

Profesjonalna medycyna estetyczna Chorzów – https://www.motylclinic.pl/ co warto wybrać na zmarszczki, by skóra mogła wyglądać młodzieńczo?

1. Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym

Poza botoksem bardzo popularnym zabiegiem jest usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym. To naturalna substancja występująca w tkankach skóry, która odpowiedzialna jest za jej prawidłowe nawilżenie oraz jędrność. Z wiekiem ilość tego związku w organizmie człowieka maleje, co powoduje pojawienie się efektów starzenia.

Usuwanie zmarszczek kwasem hialuronowym to skuteczna procedura stosowana w przypadku cery dojrzałej, zwiotczałej, z widocznymi zmarszczkami starczymi. Wstrzyknięcie substancji pod skórę natychmiast nadaje jej tkankom objętość, dlatego dochodzi do uzyskania efektu młodziej wyglądającej twarzy.

Kwas hialuronowy stosowany jest także w ramach zabiegów anti-aging, czyli przeciwstarzeniowych, między innymi do mezoterapii igłowej.

2. Wampirzy lifting – zastrzyki z osocza bogatopłytkowego

Bardzo dobre efekty daje także wampirzy lifting, czyli zabieg, który prowadzony jest z użyciem osocza bogatopłytkowego. Jest on także określany jako naturalna alternatywa dla botoksu.

Osocze bogatopłytkowe to preparat produkowany z krwi, który powstaje po jej pobraniu od pacjenta oraz odpowiednim odwirowaniu. W osoczu znajduje się duża ilość płytek krwi, czynników wzrostu i komórek macierzystych, które sprzyjają naturalnej regeneracji skóry.

Zastrzyki z osocza bogatopłytkowego powodują, że cera ulega kompleksowej rewitalizacji. Dochodzi wtedy do zmniejszenia widocznych oznak starzenia, defektów skórnych i ogólnej poprawy jej kondycji.

3. Peelingi medyczne

Bardzo dobry efekt w przypadku drobniejszych zmarszczek dają kwasowe peelingi medyczne prowadzone w gabinetach medycyny estetycznej.

Peelingi kwasowe powodują kontrolowane złuszczenie wierzchnich warstw naskórka, co jednocześnie zmniejsza niedoskonałości, w tym zmarszczki, a także sprzyja produkcji większej ilości kolagenu i elastyny.

 

Wszystkie
Beskid997
Żywiec
Z regionu
Gmina Jeleśnia
Gmina Węgierska Górka
Gmina Milówka
Gmina Rajcza
Wywiady
Gość BESKIDLIVE