Planujesz prace wyburzeniowe lub remontowe? Efektem takich robót jest najczęściej spora ilość gruzu. Jak się go pozbyć? Najprostszym sposobem jest wynajęcie kontenera na gruz. Sprawdź, gdzie można go zamówić i ile trzeba zapłacić za taką usługę.

 

Gdzie wyrzucić gruz?

Gruz musi być odpowiednio utylizowany, aby nie stanowić zagrożenia dla środowiska naturalnego. Właśnie dlatego nie można wrzucać go do zwykłego kubła na śmieci.

Zgodnie z przepisami gruz powinien być umieszczony w odpowiednim pojemniku, a potem właściwie zutylizowany. Po rozdrobnieniu najczęściej jest on używany do prac budowlanych, drogowych.

Producent gruzu może pozbyć się go na kilka sposobów:

  • zawieźć gruz do punktu typu PSZOK

  • zamówić firmę, która odbierze gruz

  • wynająć kontener na gruz

Wśród powyższych metod najkorzystniejszą pod kątem cenowym i jednocześnie najwygodniejszą jest wynajem kontenera na gruz.

 

Kiedy wynająć kontener na gruz?

Kontener przeznaczony na gruz warto wynająć wtedy, gdy dopiero planuje się prace wyburzeniowe, remontowe czy budowlane, jak i wtedy, gdy już są one w trakcie lub się zakończyły.

Wynajem kontenera powoduje, że na miejsce przywożony jest pojemnik, w którym umieszcza się gruz. Można zatem zapełniać go na bieżąco, w miarę postępów prac. Dzięki temu można także uniknąć sytuacji, gdy na podwórku czy w lokalu gromadzi się duża ilość odpadków.

Gdy kontener zostanie zapełniony lub też zakończy się umowa, firma wynajmująca kontenery zabiera pojemnik i odpowiednio utylizuje jego zawartość.

Kontener na gruz – gdzie można go wynająć?

Aktualnie w Polsce działa wiele firm w branży komunalnej, które zajmują się odbiorem gruzu, a także dysponują kontenerami na wynajem.

Klientom chcącym wynająć kontener na gruz Katowice - https://gruzman.pl/wywoz-gruzu-katowice również oferują taką możliwość. Z adresami firm świadczących usługi w tym właśnie zakresie można zapoznać się bliżej online, aby potem od razu zamówić potrzebny pojemnik z dowozem.

Firmy wynajmujące kontenery oferują je w różnych pojemnościach – od około 1,7 m3 aż do około 16 m3, dlatego można dopasować jego wielkość do przewidywanej ilości odpadków oraz do miejsca, w którym ma być on ustawiony.

Ile kosztuje wynajem kontenera na gruz?

Koszty związane z wynajmem kontenerów na gruz oraz utylizacją ich zawartości rozpoczynają się od około 300 zł. Tyle trzeba będzie zapłacić za kontenery o najmniejszej pojemności. Za większe pojemniki wraz z utylizacją trzeba zapłacić najczęściej od 600 do 2000 zł.

Aby uzyskać informacje o cenach, warto skontaktować się z firmą wynajmującą kontenery na gruz.

 

Wszystkie
Beskid997
Żywiec
Z regionu
Gmina Jeleśnia
Gmina Węgierska Górka
Gmina Milówka
Gmina Rajcza
Wywiady
Gość BESKIDLIVE