REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

W sobotę 19.06 w Urzędzie Gminy

Istebna na sali sesyjnej odsłonięto i poświęcono tablicę upamiętniającą śp. Lecha Kaczyńskiego. Widnieje na niej napis : "Jutro Polski i Europy zależy od tego, jakie w Polsce i Europie będą rodziny.”

Wójt Gminy Istebna przed odsłonięciem tablicy powiedziała: „Mieszkańcy Trójwsi chcąc uszanować pamięć prezydenta ufundowali taką tablicę. To nie tylko płyta, to coś więcej, historia, która została zapisana w ubiegłym dziesięcioleciu”. Odczytała list, który przesłał na tę okazję premier Mateusz Morawiecki dziękując za odsłonięcie tablicy. Z kolei Magdalena Wawrzeczko odczytała list Antoniego Macierewicza Marszałka Seniora Sejmu RP IX kadencji.przesłany z tej okoliczności.

Tablicę poswięcił ksiądz Stanisław Pindel proboszcz parafii śś. Apostołów Piotra i Pawła w Jaworzynce, a odsłonięcia dokonała sołtys Jaworzynki Bogusława Kawulok wraz z Wójt Gminy. Wszystko uświetnił występ kapeli góralskiej i wspólne odśpiewanie pieśni „Ojcowski Dom”.

W wydarzeniu uczestniczyła delegacja cieszyńskiego batalionu 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej Związku Podhalan Oddziału Górali Śląskich, radny powiatowy Janusz Juroszek, radni oraz pracownicy Urzędu Gminy Istebna.

Na tablicy widnieje podobizna Lecha Kaczyńskiego i tekst „Wdzięczni za pielęgnowanie polskich tradycji i obronę chrześcijańskich korzeni Europy”. Górale Trójwsi Beskidzkiej Istebna, 18 czerwca 2021.

foto: Wioletta Golik

_____________

istebna.eu

Wszystkie
Z regionu
Gmina Milówka
Beskid997
Żywiec
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Sport
Gmina Jeleśnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE