REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

11 lipca 2021 r.

w Ujsołach, w przysiółku "U Lachów", powstał Kompleks sportowo-rekreacyjny. Od bardzo dawna na tym miejscu było zaniedbane boisko, z którego prawie nikt nie korzystał, obecnie pojawiły się tam następujące atrakcje: pumptrack, bieżnia, minirampa, huśtawki, kosz do koszykówki. Mieszkańcy tego przysiółka są bardzo zadowoleni, a szczególnie dzieci, że mogą blisko swojego domu korzystać z takiego kompleksu i spędzać czas na świeżym powietrzu. Otwarcia dokonał Gospodarz Gminy Ujsoły - Pan Wójt Tadeusz Piętka. Wyraził on swoją ulgę, że szczęśliwie udało się dotrzeć do celu i skończyć ten obiekt oddając go w ręce użytkowników. Jak wiadomo troska o sportowy rozwój  dzieci i młodzieży naszej Gminy to jeden z wiodących priorytetów Pana Wójta. Impreza otwarcia została przygotowana przez Centrum Kultury, Sportu i Rekreacji w Ujsołach, zostały przeprowadzone konkurencje: jazda na rolkach, na czas, okrążenia pumptracku na rowerze oraz zawody rodzinne w rzucie piłki do kosza, znalazło się kilka rodzin które  podjęły to wyzwanie, m.in. rodzina samorządowców. Na koniec zostały wręczone atrakcyjne nagrody oraz słodycze, które dostarczyła Pani Sołtys  Sołectwa Ujsoły - Bernadetta Sypuła. O stronę gastronomiczną zadbała Pani Radna Sołectwa Ujsoły - Marzena Caputa  a nad stroną sportową czuwała Pani Barbara Rybarska, doświadczona wuefistka.  

ujsolyotwarcie2

Wszystkim serdecznie dziękujemy za udział w organizacji tego wydarzenia, szczególnie Pani Marzenie Caputa za ufundowanie posiłku dla dzieci. 

Wszyscy świetnie się bawili, pogoda była w sam raz, to był niezwykły czas dla dzieci z przysiółka "U Lachów", gdyż z racji usytuowania na obrzeżach Gminy, miały dosyć daleko do ujsolskiego Orlika, teraz i one mają swoje miejsce sportowe i z nimi razem bardzo się cieszymy i jeszcze raz DZIĘKUJEMY! 

Inwestcyję sfinansowano w cześci z funduszu sołeckiego sołectwa Ujsoły oraz Funduszu Przeciwdziałania  Pandemii Covid 19.

______________

Gmina Ujsoły

Wszystkie
Z regionu
Gmina Milówka
Beskid997
Żywiec
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Sport
Gmina Jeleśnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE