Profesjonalna wycinka drzew to nie lada wyzwanie. Wymaga posiadania odpowiedniego sprzętu, często naprawdę dużego, a do tego wprawy i doświadczenia. Jeśli planujemy usunąć jedno czy też większą ilość drzew, warto pokusić się o skorzystanie z usług fachowców. Ci wiedzą nie tylko, w jaki sposób przeprowadzić samą wycinkę, ale też jak przygotować do tego teren.

 

Większość osób mając do usunięcia jakieś drzewa, zwłaszcza stare, decyduje się na pomoc z zewnątrz. Tym bardziej, że wycinka wymaga zachowania ostrożności i trzeba przy niej kierować się obowiązującymi przepisami. Czym powinnyśmy kierować się przy wyborze firmy, która się nią zajmie?

Usługi powinny być kompleksowe

Jeśli czeka nas wybór firmy zajmującej się profesjonalną wycinką drzew, powinniśmy poszukać takiej, która ma jak najbardziej kompleksową ofertę. W ten sposób od razu będziemy mogli załatwić wszystkie kwestie, co pomoże zaoszczędzić nam mnóstwo czasu i nerwów. Profesjonalna wycinka drzew powinna obejmować nie tylko usunięcie drzewa, ale też przygotowanie terenu oraz prace porządkowe. W przypadku, kiedy zależy nam na tym, żeby zastać posesję w jak najlepszym stanie, najlepiej będzie skorzystać z usług takiej firmy, która od razu zajmie się oczyszczeniem terenu – zarówno z grubych pni, jak i mniejszych gałęzi.

wycinanie drzew

Do wycinki drzew bardzo często trzeba podejść odpowiednio wcześniej. Wszystko za sprawą obowiązujących przepisów. Bardzo często usunięcie drzewa wymaga posiadania właściwego zezwolenia. Trzeba postarać się o nie w odpowiednim dla danej lokalizacji urzędzie. Jeśli sprawy formalne nie są naszą mocną stroną, powinniśmy poszukać takiej firmy, która zajmuje się wycinką drzew również od tej strony. Profesjonaliści nie tylko podpowiedzą nam w jakim przypadku powinnyśmy mieć zezwolenie, ale również mogą pomóc nam je uzyskać.

Liczy się doświadczenie

Usunięcie nawet jednego drzewa może być problematyczne. Zwłaszcza, jeśli jest ono duże i stare, a do tego zlokalizowane w trudnym miejscu. Niejednokrotnie zdarza się, że drzewa rosną w pobliżu budynków, drogi albo innych konstrukcji, które na skutek nieprawidłowego przeprowadzenia wycinki mogłyby ulec uszkodzeniu. Firmy, które zajmują się tego typu pracami od lat, wiedzą w jaki sposób wyciąć nawet najtrudniej położone drzewo, bez najmniejszego uszczerbku dla terenu i infrastruktury która znajduje się wokół.

Jeśli wybierzemy odpowiednią firmę, profesjonalna wycinka drzew pozwoli nam spać spokojnie. Nie będziemy bowiem musieli martwić się ani o sprawy formalne, ani o wszelkie prace wykonawcze. Musimy jednak zadbać o to, żeby wybrać rzeczywiście dobrze. Najlepiej poszukajmy firmy, która działa w branży ogrodniczej od lat. To będzie dawało gwarancję, że zna się na związanych z nią przepisach prawa i wie jak się do nich stosować. Na samym końcu zwróćmy uwagę na to jakim dysponuje sprzętem. To szczególnie istotne, jeśli drzewostan jest na tyle rozrośnięty, że wycinka będzie wymagała prac na wysokości.

sprawdź pełną ofertę firmy Komplex

Artykuł zewnętrzny

Wszystkie
Z regionu
Gmina Milówka
Gmina Węgierska Górka
Żywiec
Gmina Rajcza
Beskid997
Gmina Jeleśnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE