Konkurs plastyczny
REDYK- WYPĘDZENIE OWIEC NA HALE został zorganizowany przez Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Jeleśni.
Celem konkursu było- promocja owczarstwa na terenach górskich
- pobudzanie i rozwijanie zainteresowań tradycji owczarskich
- zwrócenie uwagi na piękne i ciekawe miejsca Gminy Jeleśnia
- zaszczepienie wśród dzieci i młodzieży potrzeby tworzenia
- uwrażliwienia na otaczające piękno przyrody
- zaangażowanie dzieci i młodzieży w tworzeniu wizerunku Gminy Jeleśnia.
- rozwijanie i kształtowanie wyobraźni i wrażliwości estetycznej
- rozwijanie i doskonalenie możliwości twórczych dzieci i młodzieży
- prezentacja i popularyzacja dziecięcej twórczości plastycznej
- kształtowanie świadomego odbiorcy sztuki
W konkursie wzięło udział 51 uczestników: dzieci i młodzież z Gminy Jeleśnia
Jury konkursu w składzie:
- Grażyna Patera- dyrektor GOK Jeleśnia
- Paweł Szewczyk- instruktor plastyki
- Teresa Szewczyk- artystka malarka
po dokonaniu oceny prac plastycznych uczestników konkursu postanowiło przyznać następujące miejsca oraz nagrody rzeczowe.
I kategoria: -kl. I- IV SP
I miejsce
Weronika Dendys - SP nr 1 w Jeleśni
Zuzanna Kołda - SP w Sopotni Wielkiej
Julia Dendys - SP w Sopotni Wielkiej
II miejsce
Edyta Waligóra - SP nr 1 w Jeleśni
Małgorzata Brańka - SP nr 1 w Jeleśni
Oliwia Krzyżowska - SP w Sopotni Wielkiej
III miejsce
Wiktoria Jakubiec - SP nr 1 w Jeleśni
Agnieszka Macalik – ZS nr 7 im. Jana Pawła II w Przyborowie
Julia Jagosz - ZS nr 7 im. Jana Pawła II w Przyborowie
Wyróżnienie za udział
Nicol Mirabito - SP w Sopotni Wielkiej
Nadia Syc - SP w Sopotni Wielkiej
Emilka Gwiazdoń - SP w Sopotni Wielkiej
Igor Widuch - SP w Sopotni Wielkiej
Milena Widz - SP w Sopotni Wielkiej
Marlena Jager - SP w Sopotni Wielkiej
Kamila Latocha - SP nr 1 w Jeleśni
Zosia Kasprzak - SP nr 1 w Jeleśni
Antonia Stanclik - SP nr 1 w Jeleśni
Karolina Barcik - SP nr 1 w Jeleśni
Weronika Paszek - SP nr 1 w Jeleśni
Aleksander Pierlak - SP w Sopotni Wielkiej
Anna Widz - SP w Sopotni Wielkiej
Zofia Nowak - SP w Sopotni Wielkiej
Jan Fic - SP w Sopotni Wielkiej
Bartłomiej Kamiński - SP w Sopotni Wielkiej
Klaudia Sowińska - SP w Sopotni Wielkiej
Wiktoria Kocot - SP w Sopotni Wielkiej
Agata Cader - SP nr 1 w Jeleśni
Konrad Krzyżowski - SP nr 1 w Jeleśni
Mateusz Klimczak - SP nr 1 w Jeleśni
Karol Kormaniak - SP nr 1 w Jeleśni
Martyna Krzyżowska - SP nr 1 w Jeleśni
Milena Krzyżowska - SP nr 1 w Jeleśni
II kategoria: -kl. V-VIIISP i III gimn
I miejsce
Aleksandra Góra- SP w Krzyżowej
II miejsce
Izabela Krzyżowska - SP nr 1 w Jeleśni
Weronika Kupczak - SP nr 1 w Jeleśni
III miejsce
Jakub Macalik - ZS nr 7 im. Jana Pawła II w Przyborowie
Krzysztof Kitka - SP nr 1 w Jeleśni
Bartłomiej Siwek - ZS nr 7 im. Jana Pawła II w Przyborowie
Wyróżnienie za udział
Małgorzata Klimczak - SP nr 1 w Jeleśni
Julia Góra - SP nr 1 w Jeleśni
Nikola Ciupka - SP nr. 1 w Jeleśni
Weronika Krzyżowska - SP nr. 1 w Jeleśni
Kinga Maślanka - SP nr 1 w Jeleśni
Oliwier Sowiński - SP w Sopotni Wielkiej
Wiktoria Pastor - SP w Sopotni Wielkiej
Amelia Słowik - SP Krzyżowa
Emilia Marciak - SP nr. 1 w Jeleśni
Julia Matejczyk - SP nr 1 w Jeleśni
Katarzyna Juraszek - SP nr.1 w Jeleśni
Edyta Kalemba - SP nr 1 w Jeleśni
Nagrody rzeczowe ufundował Śląski Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Częstochowie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Jeleśni.
Podsumowanie konkursu, uroczyste wręczenie nagród i otwarcie wystawy odbędzie się w trakcie imprezy plenerowej XXIII Redyk w Korbielowie - wypędzenie owiec na hale w dniu 18 maja 2019 sobota podczas imprezy plenerowej XXIII Redyk w Korbielowie - wypędzenie owiec na hale