Wójt Gminy Jeleśnia

  wraz z Śląskim Urzędem Wojewódzkim  zaprasza wszystkie dzieci wraz z  rodzicami, opiekunami prawnymi przebywające na wakacjach  w naszej Gminie na event pod hasłem „BEZPIECZNE WAKACJE”, który odbędzie się w dniu 2 sierpnia 2019 r  tj. piątek na placu obok Urzędu Gminy Jeleśnia ul. Plebańska 1 w godz. 11.00 do 14.00. Podczas wydarzenia będą stoiska: Centrum Powiadamiania Ratunkowego 112 z nauką pierwszej pomocy, Inspekcji Sanitarnej z poradami nt. zdrowego żywienia i szczepień, Inspekcji Handlowej z akcją „Nie kupuj kota w worku!", celnicy z przedmiotami, które zostały zarekwirowane podczas kontroli a których nie można przywieźć z wakacji, policjanci z alkogoglami, strażacy OSP oraz stoisko z akcją informacyjną programu „Rodzina 500+”. 

jelesniaevent

„Bezpieczne Wakacje 2019”

 Z inicjatywy Wojewody Śląskiego Jarosława Wieczorka 19 czerwca 2019 r. na terenie województwa śląskiego rozpoczną się działania w ramach akcji "Bezpieczne Wakacje 2019", które potrwają do 2 września 2019 r.

W związku z podjętymi działaniami Wojewoda Śląski przekazał podległym służbom, inspekcjom i podmiotom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo zalecenia w zakresie przeprowadzenia na obszarze województwa śląskiego akcji „Bezpieczne Wakacje 2019". Przypomniał, że podstawowym zadaniem służb, inspekcji, straży i innych organów administracji publicznej jest podjęcie działań zmierzających do zapewnienia bezpieczeństwa osobom wypoczywającym i przemieszczającym się przez teren naszego województwa.
Służby i inspekcje działające na obszarze województwa śląskiego monitorować będą formy wypoczynku zorganizowanego, zarówno w miejscowościach wypoczynkowych, jak i w miejscach stałego zamieszkania dzieci i młodzieży.
Podejmowane działania mają na celu podniesienie świadomości w zakresie bezpiecznych zachowań podczas letniego wypoczynku oraz promowanie zasad bezpiecznego zachowania nad wodą. Połączone będą z wysiłkami m.in.: Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego.
Na potrzeby akcji Wojewoda Śląski uruchomił całodobową interwencyjną linię telefoniczną o numerze 32 20 77 077, na którą można zgłaszać wszelkie informacje dotyczące zagrożeń i nieprawidłowości w organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży w czasie letnich wakacji.

Zapraszamy również do udziału w konkursie na najlepiej zorganizowany wypoczynek letni - "Wakacje: bezpiecznie, zdrowo i zabawnie". Szczegóły znajdują się na stronie www.wsse.katowice.pl

Reklama

Wszystkie
Gmina Rajcza
Z regionu
Gmina Węgierska Górka
Beskid997
Gmina Milówka
Żywiec
Gmina Jeleśnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE