Stowarzyszenie Kół Gospodyń Wiejskich Gminy Jeleśnia realizowało zadanie publiczne ze środków z budżetu Gminy Jeleśnia

p.n. ZDROWIE UKRYTE W LESIE, OGRODZIE I NA ŁAKACH-ZASTOSOWANIE NATURALNYCH ROŚLIN LECZNICZYCH-WARSZTATY I KONKURS KULINARNY.
Dobrem wspólnym, które zostało rozwinięte za pomocą projektu jest zachowanie tradycji kulinarnych na Żywiecczyźnie, przekazanie ich młodemu pokoleniu, a następnie wykorzystanie zdobytych umiejętności wykonywania tradycyjnych potraw z zastosowaniem naturalnych roślin leczniczych zebranych w lesie, ogrodzie i na łąkach w działalności turystycznej i kulturalnej- sprzedając turystom samodzielnie wykonane przetwory. Kobiety z Gminy Jeleśnia czują się również odpowiedzialne za zachowanie tradycyjnych przepisów i smaków oraz przekazanie ich młodszemu pokoleniu.
Jednym z działań w ramach projektu było opracowanie zbioru przepisów kulinarnych wykorzystujących naturalne rośliny lecznicze zebrane w lesie, ogrodzie i na łąkach oraz ichprezentację na stronie internetowej Gminnego Ośrodka Kultury w Jeleśni. W GOK Jeleśnia można też podziwiać wystawę tradycyjnych przetworów na zimę, którą przygotowały członkinie 9 Kół Gospodyń Wiejskich skupione w Stowarzyszeniu KGW Gminy Jeleśnia.

Download Now

File name: przepisy-z-logo-2017_201711291438.pdf

2054 912
 

Reklama

Wszystkie
Z regionu
Gmina Rajcza
Gmina Milówka
Beskid997
Gmina Węgierska Górka
Gmina Jeleśnia
Żywiec
Wywiady
Gość BESKIDLIVE