REKLAMA

reklama

                      

Michał Juraszek z prelekcją w Jeleśni!

Michał Juraszek z prelekcją w Jeleśni!

Spotkanie z ratownikiem GOPR i

wręczenie odznak PTT GOT
W dniu 29 listopada 2019 roku, odbyła się prelekcja na temat bezpieczeństwa w górach, która zorganizowana została dla podopiecznych Środowiskowego Domu Samopomocy w Pewli Wielkiej. Poprowadził ją Michał Juraszek, ratownik Beskidzkiej Grupy GOPR, który w przystępny sposób przybliżył specyfikę górskiej wędrówki, wyjaśnił w jaki sposób najlepiej przygotować się do wycieczki, oraz co należy robić w przypadku, gdy wydarzy się coś nieoczekiwanego.

Zebrani mogli obejrzeć sprzęt jakim posługują się ratownicy GOPR, a także dowiedzieli się jak wygląda organizacja akcji pomocowej w górach. Po prelekcji uczestnicy ŚDS w Pewli Wielkiej zadawali pytania panu Michałowi i dzięki temu mogliśmy się dowiedzieć o jego górskiej pasji, trudnych akcjach ratowniczych, a także w jaki sposób można zostać członkiem GOPR-u. Po prelekcji miała miejsce szczególna uroczystość, bowiem podopiecznym Środowiskowego Domu Samopomocy w Pewli Wielkiej (Klub Górski PTT „Razem przez świata”) wręczone zostały brązowe odznaki GOT PTT, jako podsumowanie 10 wycieczek górskich, w których uczestniczyli w 2019 roku.

Dzięki uchwale jaką podjął Zarząd Polskiego Towarzystwa Tatrzańskiego, możliwe jest zdobywanie odznak dla osób niepełnosprawnych na bardziej dogodnych warunkach (dzień wycieczkowy wynosi dla nich 3 godziny). Dlatego osoby niepełnosprawne mogą nie tylko wędrować po górskich szlakach, ale także wyznaczać sobie coraz to ciekawsze cele turystyczne i potwierdzać ich zdobycie odpowiednimi odznakami. Gratulujemy

Przeczytaj także

 REKLAMA