W dniach 26-28 styczeń 2018 roku reprezentacja Gminy Jeleśnia uczestniczyła w wielu konkurencjach podczas Jubileuszowego 50 Rajdu Chłopskiego.

Jak co roku zaprezentowane zostały tradycyjne gminne przysmaki, przygotowanie przez Koło Gospodyń Wiejskich z Sopotni Wielkiej, wyroby wędliniarskie z rodzimego Zakładu Mięsnego „WOLAS” z Jeleśni,  drewniane zabawki ludowe Pana Mariana Łoboza z Pewli Wielkiej oraz kwiaty bibułkowe Pani Zofii Ważka z Sopotni  Małej. Za przygotowane stoisko promocyjne Gmina Jeleśnia zdobyła II miejsce.

Podczas uroczystego Korowodu przez centrum Rajczy  razem z Panią Anna Wasilewską Wójtem Gminy Jeleśnia w skład reprezentacji gminy weszli  Radni, Strażacy OSP Jeleśnia oraz Zespół Romanka  z tradycyjnymi Królami z Sopotni Małej.   Za tę prezentację gmina Jeleśnia również zdobyła II miejsce. 

Pan Jan Gawlas z Sopotni Małej prowadził reprezentację Sportową Gminy Jeleśnia  dwie drużyny Strażak I i Strażak II w Nartach Biegowych: Mentel Zuzanna, Mentel Natalia, Wojciech Wróbel, Jan Jurasz, Mateusz Piela, Mentel Milena, Kasprzak Zofia, Kasprzak Weronika. W konkursie wiedzy punkty wywalczyły Pani Anna Buława i Pani Anna Góra.  W „Zjeździe na BYLE CZYM ”  wzięli udział Radni  z Jeleśni Łukasz Hulbój oraz Jan Krzyżowski.

Dzięki tym wszystkim staraniom Gmina Jeleśnia podczas tegorocznego Rajdu Chłopskiego zajęła II miejsce.

Podczas Jubileuszowej Gali Zasłużonych wyróżnienie otrzymał Pan Jan Gawlas z Sopotni Małej. 

Reklama

Wszystkie
Z regionu
Gmina Rajcza
Gmina Milówka
Beskid997
Gmina Węgierska Górka
Gmina Jeleśnia
Żywiec
Wywiady
Gość BESKIDLIVE