REKLAMA

REKLAMA

7 2023 STEFCZYK SF Milówka Żywiec Fit

                      

Polsko - słowackie skubanie pierza
GOK Jeleśnia

Polsko - słowackie skubanie pierza

W minioną sobotę 10 lutego delegacja z gminy Jeleśnia udała się w gościnę

do partnerskiej zaprzyjaźnionej gminy Klin na Słowacji. Stronę polską reprezentowała Wójt Gminy Jeleśnia Anna Wasilewska, Przewodniczący Rady Gminy Ryszard Nowak wraz z radnymi, Dyrektor GOK Grażyna Patera oraz Zespół Regionalny Romanka  i Koło Gospodyń Wiejskich z Sopotni Małej.

Polscy goście zostali zaproszeni na Oravskie Ostatki. Impreza  organizowana 10 lutego 2018 r. będzie połączona była z występami muzyków amatorów promujących dziedzictwo kulturowe pogranicza oraz z degustacją potraw regionalnych z Oravy. Podczas imprezy gospodarze opowiedzieli  także o zwyczajach kończących karnawał i przeprowadzających społeczność lokalną w okres wielkiego postu.

Co zwróciło naszą uwagę?

Niesamowita gościnnośc naszych południowych sąsiadów. W organizację imprezy zaangażowany był także gospodarz Starosta Stefan Penak, który wraz ze swoimi pracownikami dołozył wszelkich starań, by goście z Jeleśni poczuli się wspaniale. I tak też było. Wspólne skubanie pierza, tańce i śpiew - to doskonała okazja do integracji. Goście zobaczyli także pokaz tradycji przyrzadzania "korbacików", czyli tradycyjnej regionalnej potrawy z sera.

To był pięknie spędzony czas i z pewnością na długo pozostanie w pamięci.

 

Ewa Jeremicz

Przeczytaj także

 REKLAMA