REKLAMA

REKLAMA

7 2023 STEFCZYK SF Milówka Żywiec Fit

                      

Goście z Węgier w Jeleśni
UG Jeleśnia

Goście z Węgier w Jeleśni

Nie ma żadnych wątpliwości, takie spotkania zawsze łączą. I tak było również w

 

przypadku gości z Węgier z miejscowości Fonyód, którzy w ramach współpracy z gminą Jeleśnia korzystali z uroków naszej polskiej zimy.

To także czas wymiany doświadczeń. Wzajemnym rozmowom służyło bowiem uroczyste spotkanie gospodarzy, których reprezentowała Wójt Gminy Jeleśnia Anna Wasilewska z radą gminy Fonyod i nauczycielami z Węgier.

Dzieci i młodzież wraz z opiekunami mogły poznać smak prawdziwego "białego szaleństwa", tym bardziej, że zima i warunki na stoku dopisały. Współpraca z miejscowością Fonyod polega na wymianie - młodzież z gminy Jeleśnia udaje się nad Balaton, gdzie korzystac może ze wszelkich sportów wodnycj, jak również zwiedzać turystyczną okolicę.

A jak goście z Węgier spędzili czas?

Niewątpliwie zetknięcie z naszą kulturą stało się cennym doświadczeniem tym bardziej, że młodzież uczestniczyła także w warsztatach bibułkarskich. Była także okazja do degustacji regionalnych potraw. Co roku także, podczas pobytu gości w Jeleśni - organizowana jest również wycieczka do miasta związanego z historią Polski, np. Kraków lub Oświęcim.

Ewa Jeremicz

Przeczytaj także

 REKLAMA