REKLAMA

Razem budujemy wspólną przyszłość 4

Nie zaktualizujesz deklaracji, zapłacisz! Apel Urzędu Gminy w Jeleśni

Nie zaktualizujesz deklaracji, zapłacisz! Apel Urzędu Gminy w Jeleśni

W obliczu narodzin nowego członka rodziny, Urząd Gminy Jeleśnia przypomina mieszkańcom o istotnym obowiązku związany z gospodarowaniem odpadami komunalnymi.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami, właściciele nieruchomości mają 10 dni od momentu, w którym nastąpiła zmiana (takie jak narodziny dziecka), aby złożyć nową deklarację odpadową. Mimo radości z nowego przyjścia na świat, rodzice muszą pamiętać, że sam meldunek dziecka nie zwalnia ich z tego obowiązku. Dziecko powinno być natychmiast uwzględnione w deklaracji odpadowej, z chwilą zamieszkania na danej nieruchomości.

Urząd Gminy szczególnie apeluje do tych rodziców, którzy jeszcze nie zgłosili swoich maluchów, o niezwłoczne podjęcie tego kroku. Niedopełnienie tego obowiązku może skutkować koniecznością uiszczenia zaległej opłaty śmieciowej za wszystkie osoby zamieszkujące na posesji.

Aby uzyskać więcej informacji lub skonsultować się w tej sprawie, Urząd Gminy zachęca do kontaktu z Referatem Planowania Przestrzennego, Środowiska i Spraw Komunalnych Gminy Jeleśnia pod numerem telefonu 33 8630-715.

Pamiętajmy, że dbałość o porządek i odpowiedzialność w gospodarowaniu odpadami to ważny krok ku zrównoważonemu i czystemu środowisku dla przyszłych pokoleń.

źródłó: UG Jeleśnia 

Przeczytaj także

 REKLAMA