REKLAMA

REKLAMA

7 2023 STEFCZYK SF Milówka Żywiec Fit

                      

Uroczysta Niedziela Palmowa w Jeleśni

Uroczysta Niedziela Palmowa w Jeleśni

Uroczyście i barwnie prezentowały się palmy podczas  Niedzieli Palmowej w Jeleśni. 
Wczoraj o godzinie 12.00 po Mszy Św.  przed Kościołem p. w. Św. Wojciecha w Jeleśni odbył się już po raz 31. Konkurs na Palmę Wielkanocną.  Wydarzenie  zostaoł zorganizowane przez Gminny Ośrodek Kultury w Jeleśni oraz  p.w. Św. Wojciecha  w Jeleśni.
 
Komisja konkursowa oceniająca palmy w składzie:
 
- ks. proboszcz Jan Jakubek
 
- Grażyna Patera – dyrektor GOK Jeleśnia
 
- Aleksandra Kupczak - pedagog, twórczyni ludowa
 
- Maria Góra - twórczyni ludowa
 
- Józefa Sidzina - twórczyni ludowa
 
- Paweł Szewczyk - instruktor plastyki GOK
 
zwracała szczególną uwagę na wykonnanie palm pod kątem zgodności z tradycją, a to oznacza kształt, i zastosowane materiały /rośliny zimozielone– barwinek, jodła, kopytnik, kwitnąca leszczyna, wilcze łyko, cis, jałowiec itp./, również naturalne kwiaty wiosny oraz sposób zdobienia /kwiaty i wstążki z bibuły /.
 
W konkursie zostały przyznane dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez ks. proboszcza Jana Jakubka  oraz Gminny Ośrodek Kultury w Jeleśni.
 
Przyznano aż 10 równorzędnych pierwszych miejsc. Komisja podkreśliła wyjatkową staranność i wysoki poziom palm, a na uwagę zasługują te, które osiągnęły długość aż 6 metrów. 
 
Najpiękniejsze i najdłuższe  palmy wykonali oraz otrzymali I miejsca:
Baczyńska Karolina, Dawidko Julia, Dybek Krzysztof, Kantyka Wiktor, Krzyżowska Marta, Krzyżowska Martyna i Ksawery, Pawlica Julia, Gałczyński  Kacper, Łoboz Aleksandra, Siwek Marek.

Przeczytaj także

 REKLAMA