REKLAMA

kasy stefczyka baner 2020

 

Finał konkursu czytelniczego

„Lato z książką” organizowanego przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Milówce już za nami.

W środę - 17 października br. w czytelni Gminnej Biblioteki Publicznej w Milówce laureaci konkursu czytelniczego „Lato z książką” odebrali nagrody
i wyróżnienia. W gronie najlepszych czytelników znaleźli się w kat. I - Angela Słowik, uczennica SP im. Mikołaja Kopernika w Milówce – kl. VI, w kat. II - Dagmara Homa, uczennica III Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Żeromskiego w Bielsku-Białej – kl. I, które podczas trzymiesięcznego okresu trwania konkursu przeczytały największą ilość książek zdobywając tym samym nagrodę główną czyli tablet.

Na drugim miejscu znalazł się Krzysztof Gluza uczeń SP w Milówce – kl. VI b oraz Stanisław Warzecha uczeń ZSP Nr 2 w Kamesznicy. Kolejną nagrodzoną osobą, tym razem za trzecie miejsce był Krzysztof Kasal uczeń SP  w Kamesznicy Nr 2 – kl. IV. Nagrody w postaci książek odebrali także wyróżnieni uczestnicy konkursu: Karol Śleziak, Łukasz Majowicz, Damian Pryszcz, Oliwier i Oliwia Porębscy. Nagrody Dyrektora biblioteki otrzymali: Krzysztof Kasal jako najmłodszy uczestnik konkursu oraz Krzysztof Gluza za bezbłędne napisanie wszystkich testów. Konkurs oceniały Panie: Urszula Miciak (Gimnazjum Milówka), Jolanta Nedwidek (SP Milówka) i Barbara Butor (GOK Milówka).

Konkurs zorganizowany przez Gminną Bibliotekę Publiczną w Milówce został przeprowadzony w terminie od 25 czerwca do 30 września br. Patronat honorowy nad nim objął Robert Piętka - Wójt Gminy Milówka. Celem konkursu było rozwijanie pasji czytelniczych wśród dzieci i młodzieży.
Do konkursu zostało zakwalifikowanych ostatecznie 
10-cioro czytelników,
którzy dokonując rejestracji dopełnili wszystkich wymogów formalnych. Organizatorzy zaproponowali listę szczególnie wartościowych tytułów do przeczytania. Nie wystarczyło samo wypożyczenie książki z biblioteki. Uczestnicy konkursu odnosząc przeczytaną pozycję do biblioteki musieli wykazać się wiedzą dotyczącą jej treści odpowiadając na pytania bibliotekarzy i zdając testy.

Jeszcze kilka lat temu biblioteki były skarbnicą wiedzy i rozrywki, jednak tę funkcję w dużej mierze przejął teraz Internet. Zachęcanie dzieci do czytania wymaga od bibliotekarzy większego wysiłku niż bywało to dotychczas. Nie oznacza to wcale, że bibliotekarze stoją z góry na przegranej pozycji. Trzeba wydobywać korzyści i umiejętnie zachęcać czytelników do korzystania z tego co najlepsze w literaturze. Świetnym sposobem jest ogłoszenie konkursu i zaproponowanie listy ciekawych lektur. Czasem jednak trzeba pomóc w podjęciu działania pokazując przysłowiową „marchewkę”.
W naszym przypadku stał się nią tablet, który można wykorzystać także do czytania e-book’ów.
Warto też podkreślić, że żaden z naszych czytelników nie został odprawiony z pustymi rękoma. Najgorszą rzeczą jaką moglibyśmy zrobić to zachęcić dzieci do wykonania pewnego wysiłku i nie nagrodzić ich za to. Prawdopodobnie osiągnęlibyśmy odwrotny efekt.

Na podsumowanie konkursu uczniowie przybyli z rodzicami i rodzeństwem dlatego wręczanie nagród odbyło się w wyjątkowej rodzinnej atmosferze. Dziękujemy wszystkim rodzicom za przybycie i wsparcie swoich pociech.

Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy !

Sponsorom z całego serca dziękujemy !

Tablety sponsorowali:
Wójt Gminy Milówka Robert Piętka oraz Prezes Firmy MTJ Milówka Jan Tyc

Wszystkie
Beskid997
Z regionu
Gmina Milówka
Żywiec
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Sport
Gmina Jeleśnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE