W miniony czwartek 25 stycznia w Szkole Podstawowej w Milówce odbyła się uroczysta

inauguracja kampanii informacyjno-edukacyjnej, prowadzonej w ramach ogólnopolskiej akcji „Świeć przykładem”. W działania zaangażowani są policjanci z Żywca i Rajczy oraz Urząd Gminy w Milówce. W ramach działań zakupiono odblaskowe opaski oraz zawieszki w kształcie serca dla wszystkich uczniów w gminie. W ten sposób do młodych ludzi trafi ponad tysiąc odblasków, by chronić ich życie i zdrowie.

Na spotkaniu obecni byli policjanci z Żywca i Rajczy, przedstawiciele Urzędu Gminy z Milówki oraz uczniowie szkoły, bowiem to właśnie do młodych ludzi skierowane są te działania. Wszyscy wspólnie rozpoczęli kampanię prowadzoną w ramach ogólnopolskiej akcji „Świeć przykładem”.

Na początku policjanci, podczas krótkiej prelekcji, przypomnieli podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Po prezentacji filmu profilaktycznego wszyscy złożyli uroczystą obietnicę, że będą przestrzegać zasad ruchu drogowego. Następnie do uczniów trafiło ponad 300 odblaskowych opasek oraz zawieszek w kształcie serca – symbolizującego herb gminy. Na imprezie nie zabrakło pluszowego przyjaciela dzieci – „Sznupka”, który razem z mundurowymi tłumaczył uczniom, dlaczego należy nosić odblaski. Dzięki akcji każdy uczeń z Gminy Milówka otrzyma odblaskowe elementy. W ten sposób do młodych ludzi trafi ponad tysiąc odblasków, by chronić ich życie i zdrowie.

Źródło: slaskapolicja.gov.pl

Wszystkie
Gmina Milówka
Beskid997
Z regionu
Gmina Węgierska Górka
Gmina Rajcza
Żywiec
Gmina Jeleśnia
Wywiady
Gość BESKIDLIVE